Рада відклала скасування депутатської недоторканності

14.07.2015, 12:11
Рада відклала скасування депутатської недоторканності - Фото
65c74025fee9c964470b58accd207d92.jpg
Верховна Рада відклала скасування недоторканності депутатів і суддів на кінець серпня. За відповідну постанову №1776/п2 "Про подальшу роботу над проектом закону про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів і суддів)" проголосували 283 народних депутата.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, постанова передбачає, що пропозиції до проекту змін до Конституції депутати будуть подавати до 15 серпня. Комітети повинні відпрацювати ці пропозиції до 25 серпня, після чого профільний комітет з питань правової політики і правосуддя повинен буде розглянути ці пропозиції і рекомендувати сесійному залу розглянути проект змін до Конституції після 25 серпня.

Таку пропозицію профільний комітет подав у зв'язку з тим, що Конституційний суд зробив низку зауважень до проекту змін до Конституції. Зокрема, зауваження стосувалися безальтернативного запобіжного заходу для суддів - арешту. На думку КСУ, це обмежує права суддів у порівнянні з іншими громадянами.

Проектом закону №1776 пропонується виключити частини 1 і 3 статті 80 Конституції, якими передбачені гарантії депутатської недоторканності. У статті 126 пропонується передбачити, що суддя не може бути затриманий без згоди Вищої ради юстиції, а не Верховної Ради України, як це передбачено чинною редакцією Конституції. При цьому такий імунітет судді не поширюватиметься на ті випадки, коли він затриманий при вчиненні тяжкого злочину проти життя і здоров'я людини.

Також статтю 129 пропонується доповнити положенням про те, що судді притягаються до юридичної відповідальності на загальних підставах.

В той же час, пропонується закріпити інститут функціонального імунітету судді, за яким суддя не може бути притягнутий до юридичної відповідальності за дії, вчинені у зв'язку із здійсненням правосуддя, за винятком випадків прийняття завідомо неправосудного судового рішення.

Нагадаємо, що в цілому проект змін до Конституції може бути прийнятий тільки на наступній сесії парламенту, яка почне свою роботу 1 вересня. Для прийняття змін в цілому буде потрібна конституційна більшість - 300 і більше голосів народних депутатів.

Раніше Конституційний суд України визнав відповідним вимогам Конституції України законопроект щодо позбавлення недоторканності депутатів і суддів. При цьому главою КСУ були озвучені зауваження до проекту, що стосуються суддів. Зокрема, щодо норми про притягнення суддів до відповідальності за порушення присяги та щодо обмеження свободи і права вільного пересування.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю