RU

Рада спростила процедуру зняття депутатської недоторканності

16.01.2014, 12:51
Рада спростила процедуру зняття депутатської недоторканності - Фото
0c6eaed8726890435be2155b59560aff.jpg
(Доповнено) Рада спростила процедуру зняття депутатської недоторканності. Депутати голосували руками і без обговорення. Як стверджує ініціатор законопроекту регіонал Володимир Олійник, "за" проголосували 235 депутатів. Поки незрозуміло, в якому вигляді зафіксований результат голосування (електронна система Рада не застосовувалася, підписи 235 депутатів, нібито голосували "за " поки не пред'явлені).

Регіонали вже готові застосувати закон по сьогоднішнім подіям у парламенті. Ініціатор спрощення зняття депутатської недоторканності буде просити застосувати прийнятий сьогодні закон до депутатів-опозиціонерів, що побив регіонала Володимира Малишева на сьогоднішньому засіданні Верховної Ради. Про це народний депутат від фракції Партії регіонів Володимир Олійник, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Я буду наполягати, щоб негайно були застосовані всі механізми, якщо закон буде підписаний президентом, по ситуації з нашим колегою, якого побили тут, на робочому місці. Потрібно ставити питання про зняття недоторканності і притягнення до відповідальності", - сказав він.

Олійник зазначив, що сам очевидцем події не був, проте бачив, що в даний час в сесійній залі надають медичну допомогу регіоналу Володимиру Малишеву. Прийнятий сьогодні закон передбачає, що подання Генпрокуратури про зняття депутатської недоторканності, минаючи регламентний комітет ВР, подається відразу в парламент і автоматично включається до порядку денного голосування.

Нагадаємо, 14 січня депутат від Партії регіонів Володимир Олійник зареєстрував законопроект № 3883 "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України".

Метою законопроекту є вдосконалення процедури надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народного депутата України.

Законопроект передбачає оптимізацію строків розгляду питання позбавлення недоторканності Радою.

"Усі факти, пов'язані з притягненням до кримінальної відповідальності, затриманням або арештом народного депутата України, досліджуються безпосередньо на пленарному засіданні Верховної Ради за участю всього депутатського корпусу, а не в профільному комітеті", - йдеться в пояснювальній записці.

Автор документа вважає, що деякі положення Регламенту Верховної Ради України в комплексі створюють можливості для уникнення народним депутатом України відповідальності за скоєний злочин.

Досьє на Володимира Олійника

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини