RU

Рада схвалила повернення до 12-річного навчання в школі

05.09.2017, 18:39
Рада схвалила повернення до 12-річного навчання в школі - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Верховна Рада схвалила реформу освіти. За закон про освіту 3491-д в цілому проголосували 255 депутатів, передає кореспондент LIGA.net.

У школи повертається 12-річне навчання. Фінансування системи освіти буде на рівні 7% ВВП.

Передбачено, що органи влади створюють умови для здобуття освіти особам з особливими або індивідуальними потребами. При необхідності повинні бути створені інклюзивні або спеціальні групи і класи.

Школи, вузи, інші установи, які отримують публічне фінансування, повинні публікувати на своїх веб-сайтах інформацію про отримання та використання коштів.

Дитячі садки, школи, вузи фінансуються за рахунок державного та місцевого бюджетів, інших джерел, не заборонених законом. Держава фінансує освіту осіб з особливими потребами.

Щодо мовного питання депутати зійшлися на тому, що представники нацменшин зможуть отримувати освіту рідною мовою поряд з державною в дошкільних установах і в початковій школі. Представники корінних народів - в дошкільних установах і в середній школі. На подальших стадіях навчання передбачена можливість вивчення мови корінного народу або нацменшини як окремого предмета.

Раніше повідомлялося, що на ранковому засіданні депутати не знайшли компромісу щодо мовного питання в законі про освіту.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини