RU

Рада ратифікувала зону вільної торгівлі в рамках СНД

30.07.2012, 13:09
Рада ратифікувала зону вільної торгівлі в рамках СНД - Фото
Рада голів держав - членів СНД, грудень 2011-го (фото - president.gov.ua)
Верховна Рада України ратифікувала угоду про зону вільної торгівлі з країнами СНД. За проголосувало 260 карток народних депутатів. При цьому в залі знаходилося трохи більше ста чоловік.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, прем'єр-міністр України Микола Азаров, представляючи документ, пояснив, що вступ договору в силу забезпечить сприятливі умови для вільного просування товарів українських виробників на ринки країн СНД.

Він підкреслив, що положення статей договору базуються на нормах і правилах СОТ. Зокрема, передбачено вирішення торгових суперечок за допомогою механізмів СОТ.

Прем'єр також звернув увагу на те, що за наполяганням української сторони в договір включена стаття про транзит трубопровідним транспортом. "За розрахунками Мінекономрозвитку ... з набранням чинності договору очікується, що обсяги торгівлі України з країнами СНД збільшаться більш ніж на третину - на 35%, а це сприятиме зростанню ВВП країни", - запевнив Азаров.

У свою чергу, перший заступник голови комітету у закордонних справах Тарас Чорновіл повідомив, що більшість членів комітету не рекомендувало ратифікувати дану угоду. Чорновіл підкреслив, що у ряду членів комітету є сумніви щодо чистоти підписання даного документа. "Є сумніви щодо того, чи відповідали директиви, видані на підписання даної угоди, безпосередньо тому тексту, який підписаний", - пояснив він.

Також Чорновіл звернув увагу на те, що супровідні документи містять тільки позитивні моменти. "Всі розуміють, що такі угоди завжди компенсуються і позитивами, і негативами. Негативи приховані, що вже викликає певні сумніви", - заявив він. Чорновіл підкреслив, що на цей момент звернуло увагу і головне науково-експертне управління ВР.

Політик також зазначив, що не всі позиції з обмежень збігаються з принципами СОТ. Також нечітко виписані процедури розгляду торговельних спорів.

Досьє на Миколу Азарова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини