Рада ратифікувала відкриття "посольства" НАТО в Україні

04.02.2016, 12:27
Рада ратифікувала відкриття
af24eeddc79b41653445ef79e490895d.jpg
Верховна Рада ратифікувала угоду з Організацією Північноатлантичного договору про статус представництва НАТО в Україні. Про це із залу засідань повідомляє кореспондент ЛІГА.net.

За ратифікацію угоди між урядом України та Альянсом про статус представництва НАТО в Україні №0082 проголосував 251 народний депутат.

Як пояснив під час вчорашнього обговорення документа міністр закордонних справ Павло Клімкін, представництво буде фактично посольством НАТО в Україні. Нагадаємо, в квітні 2015 року глава МЗС заявляв про те, якщо Україна не отримає гарантій від НАТО, вона буде змушена шукати інші варіанти забезпечення безпеки.

Представництво буде займатися координацією взаємодії з Альянсом, зокрема, в питаннях роботи трастових фондів і імплементації меморандумів, підписаних між Україною та НАТО.

Ратифікація створила договірно-правові основи діяльності представництва Альянсу в Україні на основі об'єднання Офісу зв'язку НАТО в Києві та Центру інформації та документації НАТО в Україні.

"За всю історію існування Північноатлантичної організації таке представництво вперше створюється в Україні. Це підкреслює особливість нашого партнерства. Ще одним ключовим моментом є координація всіх проектів, які фінансуються НАТО, зокрема, трастових фондів в рамках програми безпеки. Також за допомогою представництва НАТО будуть реалізовуватися цілі і завдання всіх цих проектів", - заявила перший заступник глави Комітету з міжнародних справ Верховної Ради нардеп Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Читайте також: Спільна заява комісії Україна-НАТО: повний текст

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского