RU

Рада призначила місцеві вибори, в тому числі і на частині Донбасу

17.07.2015, 13:08
Рада призначила місцеві вибори, в тому числі і на частині Донбасу - Фото
062c2e39b91b994786157cfe4a788bc9.jpg
Верховна Рада призначила місцеві вибори, в тому числі і у звільнених від окупаційних сил районах Донецької та Луганської областей. Де саме на звільнених територіях можна буде провести вибори - визначить Центральна виборча комісія, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За постанову про призначення місцевих виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів у 2015 році (25 жовтня) №2148а проголосували 237 народних депутатів.

Відповідно до прийнятого рішення, вибори не проводяться у тимчасово окупованому Криму, а також на тих територіях Донецької та Луганської областей, де йдуть бойові дії.

Райони і населені пункти Донецької та Луганської областей, в яких не відбудуться місцеві вибори 25 жовтня, визначаються відповідно до постанови Верховної Ради від 17 березня 2015 року про визнання окремих районів, міст, сіл та селищ Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями.

У тому випадку, якщо на будь-яких звільненій території Донецької або Луганської області неможливо буде забезпечити безпечне проведення виборів, Центрвиборчком прийматиме рішення про те, що на даній території вибори не проводяться.

У разі неможливості забезпечення проведення виборів на певних територіях, ЦВК негайно звертається до Верховної Ради України.

Також постановою передбачено, що місцеві вибори на тих територіях, на яких вони не відбудуться 25 жовтня 2015 року, будуть проведені після припинення окупації, виведення збройних бандформувань і російсько-терористичних військ, відновлення повного контролю за державним кордоном і забезпечення конституційного порядку.

Зачитавши узгоджений проект постанови, лідер фракції БПП Юрій Луценко зазначив, що таким чином місцеві вибори пройдуть по всій території України, крім окупованих територій і територій, на яких йдуть бойові дії.

У той же час, чи можна провести вибори, наприклад, в Широкине або Слов'янську, визначатиме Центрвиборчком, і в разі необхідності подавати проект змін у Верховну Раду.

"З нашої точки зору, такий механізм дає можливість спокійно провести вибори скрізь, де забезпечені стандарти чесних, прозорих і безпечних для учасників процесу виборів до місцевих рад", - сказав Луценко.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини