RU

Рада прийняла закон, що дозволяє заочно судити Тимошенко

16.01.2014, 13:30
Рада прийняла закон, що дозволяє заочно судити Тимошенко - Фото
За документ голосували руками
Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо заочного кримінального провадження)".

Як повідомляє прес-служба парламенту, законодавчим актом встановлено підстави та порядок здійснення заочного кримінального провадження. Відповідно до закону, заочне кримінальне провадження здійснюється: у разі, якщо підозрюваний чи обвинувачений у вчиненні кримінального злочину ухиляється від прибуття на виклик до органу попереднього розслідування або суду і при цьому здійснення кримінального провадження визнано можливим за його відсутності; з урахуванням загальних положень і з дотриманням всіх процесуальних гарантій для підозрюваного або обвинуваченого.

Документом також встановлено, що особа, щодо якої здійснюється заочне кримінальне провадження має право в будь-який момент прибути для безпосередньої участі у кримінальному провадженні, що тягне його здійснення в загальному порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.

Законом встановлено, що доказ факту, що людина не змогла прибути на судовий виклик з поважних причин або не зміг повідомити про причини неприбуття з поважних причин, є безумовною підставою для скасування судового рішення, прийнятого за результатами заочного кримінального провадження.

Відповідно до закону, підозрюваному або обвинуваченому, крім спрощеної процедури оскарження судового рішення, прийнятого за результатами заочного кримінального провадження, гарантується право на оскарження такого рішення в апеляційному порядку.

Відзначимо, що цей закон, як і більшість прийнятих сьогодні, проголосували руками.

Нагадаємо, раніше екс-прем'єр Юлія Тимошенко неодноразово відмовлялася прибути на судове засідання у її справі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини