RU

Рада прийняла закон про кібербезпеку

05.10.2017, 13:43
Рада прийняла закон про кібербезпеку - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine
Верховна Рада прийняла закон про кібербезпеку. За документ про основні принципи забезпечення кібербезпеки України №2126-а в повторному другому читанні і в цілому проголосували 257 депутатів, передає кореспондент LIGA.net.

Передбачено, що об'єктами кібербезпеки і кіберзахисту є конституційні права людини і громадянина, держава, національні інтереси, об'єкти критичної інфраструктури.

Об'єктами кіберзахисту також є комунікаційні системи всіх форм власності.

Президент через Раду нацбезпеки і оборони координує діяльність в сфері кібербезпеки.

Суб'єктами забезпечення кібербезпеки є Національний координаційний центр кібербезпеки, Кабмін, місцеві адміністрації, органи місцевого самоврядування, правоохоронні органи, розвідка і контррозвідка, ЗСУ, Нацбанк, підприємства, які є об'єктами критичної інфраструктури, а також всі, хто надає послуги, пов'язані з національними інформаційними ресурсами, електронними комунікаціями, захистом інформації.

Функціонування національної системи кібербезпеки забезпечується, в тому числі, досягненням сумісності зі стандартами ЄС і НАТО.

Закон вступає в силу через шість місяців після публікації.

Раніше повідомлялося, що 25 травня Рада не змогла прийняти закон про кібербезпеку. Напередодні перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі
Максим Нефьодов заявив про те, що прийняття законопроекту про кібербезпеки в тому, вигляді, в якому він поставлений на голосування 25 травня, знищить систему закупівель ProZorro і фактично поверне в Україну корупційну практику Тендерної палати.


Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини