RU

Рада прийняла за основу проект закону про люстрацію

14.08.2014, 14:28
Рада прийняла за основу проект закону про люстрацію - Фото

Верховна Рада прийняла за основу проект закону про люстрацію. За проект закону про очищення влади №4359а в першому читанні проголосували 252 народних депутата. Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, законопроект передбачає перевірку відомостей стосовно чиновників.

Суб'єктами перевірки є глава Верховної Ради, його заступники, прем'єр-міністр, міністри, глава СБУ, генпрокурор, голова НБУ, голова Рахункової палати, уповноважений Верховної Ради з прав людини, глава Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів АР Крим, а також народні депутати, судді Конституційного Суду, члени Вищої ради юстиції, співробітники органів внутрішніх справ рядового і керівного складу, члени Центральної виборчої комісії тощо.

Зокрема, перевірці підлягають відомості, зазначені в декларації про доходи і видатки, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, відповідності витрат отриманим доходам. Перевірку організує керівник органу, в якому працює суб'єкт перевірки. План перевірок затверджується національним агентством України з питань держслужби.

Також передбачено, що якщо перевірка виявить розбіжності між даними, поданими суб'єктом, і реальною інформацією, суб'єкт перевірки може протягом п'яти днів подати свої роз'яснення з даного факту. У разі подання в орган перевірки підроблених документів чи неправдивих відомостей, суб'єкти перевірки притягуються до кримінальної та адміністративної відповідальності, в передбаченому законом порядку. Визначаються особливості звільнення з роботи осіб, які не пройшли перевірку. Також передбачена участь громадськості в проведенні таких перевірок.

Один з авторів законопроекту народний депутат Юрій Дерев'янко запропонував своїм колегам спільно доопрацювати документ до другого читання.

Під парламентом триває акція з вимогою ухвалення закону про люстрацію.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини