RU

Рада прийняла пакет законів для скасування віз з Євросоюзом

13.05.2014, 13:07
Рада прийняла пакет законів для скасування віз з Євросоюзом - Фото
47415057495a0c472f7b0a068772a604.jpg
Верховна Рада України прийняла чотири закони, необхідних для спрощення візового режиму для України з країнами Євросоюзу. Про це передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Парламент ухвалив зміни до закону "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" № 4580. За проголосували 277 народних депутатів. Законом розширюються підстави, за яких особа може претендувати на додатковий захист. Крім загрози життю, безпеки, свободи у своїй країні , на додатковий захист людина може претендувати у разі поширення насильства в ситуації міжнародного чи внутрішнього конфлікту, а також систематичного порушення прав людини.

Також Рада внесла зміни до низки законів щодо діяльності уповноваженого з прав людини у сфері захисту персональних даних № 4551. За проголосували 272 народних депутата. Відповідно до змін, уповноважений здійснює контроль у сфері захисту персональних даних не тільки між громадянами та органами влади, а й у відносинах, що виникають між юридичними особами публічного права і приватного права, а також фізичними особами, які перебувають на території України.

Депутати також прийняли в цілому скандальний антидискримінаційний закон № 4581, за проголосували 236 народних депутатів. Відповідно до прийнятих змін, забороняється дискримінація громадян за будь-якими ознаками, в тому числі у сфері трудових відносин. При доопрацюванні законопроекту в другому читанні з нього була виключена проблемна норма, що передбачає відповідальність за заяву про намір дискримінації.

Також Верховна Рада ухвалила антикорупційний проект закону. За внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України № 4556 в цілому проголосувало 289 народних депутатів. Зокрема, вводиться відповідальність за надання завідомо недостовірних даних у декларації про майно, доходи та витрати. Таке порушення карається штрафом від 150 до 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян. Передбачено, що спеціальна конфіскація  крім інших випадків, встановлюється і тоді, коли особа не підлягає кримінальній відповідальності у зв'язку з неповноліттям, непідсудністю або звільняється від кримінальної відповідальності. Передбачається додатковий захист осіб, які повідомляють про факти корупції.

Нагадаємо, раніше влада України і представники ЄС заявляли, що після прийняття даних законів України отримає можливість оформити безвізовий режим з країнами Євросоюзу вже на початку 2015 року.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини