RU

Рада прийняла нову редакцію закону про Конституційний суд

13.07.2017, 14:38
Рада прийняла нову редакцію закону про Конституційний суд - Фото
076a350498e087d884d220883e8f1215.jpg
Верховна Рада прийняла нову редакцію закону про Конституційний суд України N6427-д. За прийняття документа в цілому проголосували 245 народних депутатів, передає кореспондент LIGA.net  в парламенті.

Документом передбачена можливість для українців подавати скаргу до Конституційного суду, якщо громадянин вважає, що закон, за яким щодо нього винесено судове рішення, суперечить Конституції.

Ще під час підготовки проекту до повторного першого читання з нього виключили положення про плату за подачу конституційної скарги.

Також передбачені нова структура КСУ і конкурсний відбір на посади суддів.

Депутати від Радикальної партіїСамопомочі і Батьківщини заявили про те, що не підтримуватимуть проект. Свою позицію вони пояснювали тим, що документ зберігає високі зарплати і пенсії для суддів Конституційного суду.

Також депутати виступали проти нової процедури обрання уповноваженого Ради з прав людини, за якою омбудсмен буде обиратися не таємним, а відкритим голосуванням.

22 червня 2017 року парламент прийняв проект нової редакції закону про Конституційний суд за основу.

Читайте також: Чи буде скасований конкурс для суддів Конституційного Суду

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини