RU

Рада прийняла норму, яка завадить Кличку стати президентом

24.10.2013, 14:33
Рада прийняла норму, яка завадить Кличку стати президентом - Фото
Віталій Кличко
Провладна більшість у Верховній Раді ухвалила законодавчі зміни, за допомогою яких можна заборонити реєстрацію кандидатом у президенти Віталію Кличку. Про це заявили в партії УДАР.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, перед тим як оголосити перерву в роботі Ради, спікер Володимир Рибак без обговорення поставив у другому читанні та в цілому проект змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків N2054а .

Свої дії Рибак пояснив тим, що депутати не слухали доповідача, стягувалися до парламентської трибуни і вимагали переголосувати раніше прийняті зміни до держбюджету на 2013 рік у зв'язку з використанням чужих карток.

Депутати від фракції УДАР заблокували трибуну, спікер запросив лідерів фракцій на консультації, які тривають досі. Чумак повідомив журналістам, що в прийнятих змінах до Податкового кодексу міститься норма, яку можна використовувати як підставу для зняття з реєстрації Кличка як кандидата в президенти.

Він зазначив, що йдеться про поправку народного депутата від Батьківщини Ігоря Бриченка, згідно з якою якщо в особи є право постійного проживання на території іншої країни, вважається, що ця особа не проживає в Україні. "На наш погляд, ця поправка небезпечна, але її потрібно дуже грунтовно проаналізувати. Там вказано, що громадянин, який має дозвіл на постійне проживання на території іншої країни, вважається не проживають на території України, а в законі про вибори президента зазначено: "особа, постійно проживає на території України протягом десяти років".

Чумак зазначив, що, за словами Бриченка, який є депутатом Батьківщини, підписати цю поправку його попросив голова комітету з питань податкової політики Віталій Хомутинник.

Член Свободи Олександр Аронець на своїй сторінці в Facebook пояснив, що  йдеться про законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, який доповнили положенням про те, що "фізособа, яка є резидентом іншої країни, тобто не проживає в Україні, може бути взята на облік за місцем реєстрації свого перебування (проживання ) на території України".

Крім того, провладна більшість доповнила кодекс положенням про те, що в разі, якщо "особа має право постійного проживання на території іноземної держави, вона вважається такою, що не проживає в Україні ", - додав свободівець.

"Тобто, оскільки Кличко платив податки в Німеччині, він визнається резидентом іноземної держави, таким чином він не проживав в Україні необхідні для балотування 10 років! Що цікаво, за таку норму проголосував опозиційний, а на ділі провладний депутат Доній", - заявив Аронець.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада прийняла закон N2054 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків. За проголосували 239 карток депутатів.

Досьє на Віталія Кличка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини