RU

Рада приступила до розгляду антикорупційних законопроектів

07.10.2014, 11:15
Рада приступила до розгляду антикорупційних законопроектів - Фото
b7e7db14195de0ce5ec56e83d2cd7595.jpg
Верховна Рада взялася за корупцію. Парламент приступив до розгляду пакета антикорупційних законопроектів. Спікер Олександр Турчинов обіцяє оприлюднити в газеті Голос України результати голосування, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

250 народних депутатів проголосували за те, щоб повернутися до розгляду президентського законопроекту про систему спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції та розглянути два альтернативних депутатських законопроекти - №5125 і №5125-1.

Раніше спікер Турчинов пообіцяв опублікувати в Голосі України результати поіменного голосування за антикорупційні закони. "Всі будуть опубліковані, хто за, хто проти, хто утримався", - сказав він.

Перед відкриттям ранкового засідання в залі зареєструвалися 232 народних депутати.

Нагадаємо, законопроект "Про основи державної антикорупційної політики в Україні (антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки" містить план реалізації антикорупційної реформи в Україні. Законопроект "Про доступ до інформації, про речові права на нерухоме майно", на думку активістів, дозволить дізнатися, кому саме належать тисячі суддівських і прокурорських "Межигір'їв".

Законопроект "Про відкритість використання публічних коштів" передбачає створення відповідного єдиного веб-порталу, а також відкриває інформацію про використання держкоштів до рівня договорів, про одержувачів держгарантій, про витрати державних та комунальних підприємств.

Законопроект "Про систему спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції" визначає організаційно-технічні деталі створення національного антикорупційного бюро - правоохоронно-слідчого органу, націленого на розслідування високопосадової корупції.

Законопроект "Про запобігання корупції" створює спеціально уповноважений орган, який буде займатися фінансовим контролем майнових декларацій публічних держслужбовців і перевіркою їх стилю життя.

Законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів, юридичних осіб та публічних діячів" забезпечує відкритість даних про реальних власників бізнес-компаній.

Законопроект "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини" серед іншого, дозволяє судам заочно арештовувати корупціонерів рівня екс-президента Віктора Януковича.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини