RU

Верховна Рада прийняла закон про прокуратуру (доповнено)

14.10.2014, 10:57
Верховна Рада прийняла закон про прокуратуру (доповнено) - Фото
b062b4050c3dca813ac98964725de5d8.jpg
Верховна Рада проголосувала за ухвалення нової редакції закону "Про прокуратуру". За проект закону проголосували 316 народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, представляючи законопроект, глава парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін нагадав, що законом реалізується пункт 9 перехідних положень Конституції України відповідно до якого прокуратура повинна бути позбавлена ​​функцій загального нагляду та слідства.

Кожем'якін також зазначив, що при підготовці законопроекту до другого читання до нього надійшло понад 50 пропозицій від народних депутатів.

Законом визначено правові засади організації прокуратури України, система прокуратури, статус прокурорів, порядок здійснення прокурорського самоврядування, а також система і загальний порядок забезпечення діяльності прокуратури.

Зокрема, буде сформована трирівнева система органів: Генеральна прокуратура України, регіональні прокуратури, місцеві прокуратури. При цьому ліквідуються спеціалізовані прокуратури (транспортні, природоохоронні), а також міські або районні в містах, районні або міжрайонні прокуратури там, де вони діють одночасно.

За законом, "прокуратура України становить єдину систему, в порядку, передбаченому цим Законом, здійснює встановлені Конституцією України функції з метою захисту прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави".

Законом на прокуратуру покладено такі функції: підтримання державного обвинувачення в суді; представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим Законом; нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян".

Законодавчим актом встановлено, що "на прокуратуру не може покладатися здійснення функцій, не передбачених Конституцією України".

Закон також скасовує функції прокуратури з нагляду за додержанням і застосуванням законів (так званий "загальний нагляд"); вводиться особливий порядок призначення прокурорів на посаду та звільнення їх з посади; значно розширено повноваження прокурора для здійснення представництва інтересів громадянина або держави в суді; визначено підстави та порядок здійснення дисциплінарного провадження щодо прокурорів; вводиться система органів прокурорського самоврядування (всеукраїнська конференція працівників прокуратури і Рада прокурорів України) та інші.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини