RU

Рада повинна внести зміни в закон про вибори, - Охендовський

06.11.2012, 17:26
Рада повинна внести зміни в закон про вибори, - Охендовський - Фото
Михайло Охендовський
Для того, щоб на п'яти проблемних округах, які  залишилися, відбулися перевибори Верховна Рада України повинна внести зміни в закон про вибори народних депутатів. Про це заявив член Центральної виборчої комісії (ЦВК) Михайло Охендовський.

"Комісія своїм рішенням визнала два факти: перше - неможливість достовірно встановити підсумки голосування та результати виборів народних депутатів України в окремих одномандатних округах. Друге - необхідність проведення повторних виборів в них. Призначити такі вибори своїм рішенням, а так само і встановити дату їх проведення на підставі чинного закону ЦВК не може. Саме тому комісія звернулася до Верховної Ради України", - пояснив Охендовський, повідомляє прес-служба ЦВК.

За словами Охендовського, тільки парламент в ситуації, що створилася може прийняти рішення, необхідні для призначення виборів. "В ідеальній ситуації це має бути рішення про внесення змін до закону про вибори. Крім того, витрати на проведення повторних виборів повинні бути передбачені в державному бюджеті України. В цій частині відповідні рішення повинні бути прийняті як Верховною Радою, так і Кабінетом міністрів України" , - сказав він.

Представник ЦВК зазначив, що, прийнявши постанову про необхідність призначення повторних виборів в окремих округах, комісія прийняла "вичерпні заходи, спрямовані на врегулювання ситуації, там ситуації". "Але призначити і провести повторні вибори, не порушивши закон і Конституцію, без подальших рішень парламенту та уряду комісія не зможе", - говорить Охендовський.

Нагадаємо, сьогодні з ранку парламент спочатку рекомендував ЦВК розібратися з проблемними округами самостійно, а ввечері прийняв постанову, згідно з якою рекомендував ЦВК провести перевибори в проблемних округах. Рада також рекомендувала Кабміну вирішити питання з фінансуванням.

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив сьогодні вранці, що парламент 7-го скликання почне працювати у встановлені терміни. "Знову йдуть заклики до дестабілізації, до майданів... У нас немає зайвих грошей на всякі абсурдні ідеї, і я хотів би, щоб це всі розуміли", - заявив прем'єр.

Раніше ЦВК визнав неможливість встановлення достовірних результатів виборів у п'яти одномандатних округах: №94, 132, 194, 197, 223. ЦВК визнала необхідність проведення повторних виборів в даних округах і звертається до Верховної Ради з проханням призначити проведення повторних виборів.

Округ № 94 (Київська область) - за офіційними даними з сайту ЦВК, перемогла кандидат від Партії регіонів Тетяна Засуха - 41,80%. Представник Батьківщини Віктор Романюк програв їй 39,81%.

Округ № 132 (Миколаївська область). За первинними даними ЦВК, переміг кандидат від опозиції Аркадій Корнацький - 39,66%. Його конкурент, представник ПР і заступник губернатора Миколаївської області Віталій Травянко отримав 34,09%. Пізніше цифри на сайті ЦВК змінилися: кількість голосів у Корнацького залишилося незмінною - 39,66%, а у Травянка показник зріс до 39,97%.

Округ № 194 (Черкаська область) - вибори виграв кандидат від Батьківщини Микола Булатецький - 40,79%. Програла самовисуванець, (пов'язують з Дмитром Фірташем) Валентина Жуковська - 25,29%.

Округ № 197 (Черкаська область) - в лідери гонки вирвався і  в кінцевому підсумку переміг на виборах самовисуванець, перебіжчик, екс-бютівець і мільйонер Богдан Губський.

Округ № 223 (Київ) - досі не завершено процес підрахунку голосів. Борьтьбу за мандат в цьому окрузі ведуть самовисуванець, екс-голова Шевченківської райдержадміністрації Віктор Пилипишин та член Свободи Юрій Левченко.

Досьє на Михайла Охендовського

Вибори-2012: досьє партій
Вибори-2012: всі новини й аналітика
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини