RU

Рада попередньо схвалила зміни до Конституції про суддів

10.10.2013, 11:42
Рада попередньо схвалила зміни до Конституції про суддів - Фото
afa762c859e45ca676940140eb00ec78.jpg
Верховна Рада схвалила президентський проект змін до Конституції України. За проект закону про внесення змін до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів № 2522а проголосували 244 народних депутати при необхідних 22 -ти.

Як передає кореспондентЛІГАБізнесІнформ, проект змін, зокрема, передбачає призначення суддів не Верховною Радою, а президентом України за поданням Вищої ради юстиції, довічно. Передбачається, що згода на затримання або арешт судді також дає Вища рада юстиції, а не парламент. Встановлюється граничний вік перебування на посаді судді - 70 років, віковий ценз для призначення суддею підвищується з 25 до 30 років.

Генеральний прокурор теж обирається не на п'ять років, а довічно - на думку КСУ, це сприятиме "його неупередженості та незалежності, а також стабільності роботи очолюваної ним прокуратури України".

Загалом зміни до Конституції можуть бути прийняті на наступній сесії. Для прийняття необхідно мінімум 300 голосів народних депутатів. Якщо депутати внесуть доповнення або зміни до тексту законопроекту, він знову повинен бути направлений до Конституційного суду для надання висновку.

Нагадаємо, наприкінці вересня Конституційний суд схвалив президентський проект змін до Конституції про гарантії незалежності суддів. Прийняття такого закону потрібно для підписання асоціації з ЄС.

Коліушко: Янукович тотально посилить вплив на судову систему (інтерв'ю)
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини