RU

Рада перейменувала Кіровоград

14.07.2016, 11:36
Рада перейменувала Кіровоград - Фото
0c23d7207997caa73a5f9c66cbf54e5f.jpg
Рада перейменувала місто Кіровоград в Кропивницький. Про це із залу засідання передає кореспондент ЛІГА.net.

За постанову №4222 про приведення назви міста Кіровоград у відповідність до вимог закону про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні і заборону їх символіки проголосували 230 народних депутатів.

Місто було перейменоване на честь великого українського драматурга Марка Кропивницького, з ім'ям якого в Україні пов'язане створення професійного театру і період масштабного розвитку реалістичної драматургії.

Як наголошується в пояснювальній записці до постанови, варіант назви Кропивницький отримав значну підтримку городян під час громадського опитування. "На думку багатьох кіровоградців, в тому числі і представників творчих кіл та науковців, (назва, - ред.) може стати великим і логічним, справжнім українським ім'ям", - йдеться в документі.

У жовтні минулого року депутати міської ради Кіровограда запропонували парламенту розглянути один з семи варіантів перейменування міста. Депутати пропонували Раді вибрати одну з наступних назв: Інгульськ, Златопіль, Ексампей, Єлисаветград, Кропивницький, Козацький, Благомір.

19 травня 2016 року в рамках декомунізації Верховна Рада перейменувала місто Дніпропетровськ до міста Дніпро. За постанову №3864 проголосували 247 народних депутатів.

Читайте також: Декомунізація: Скільки ще міст хочуть перейменувати в Україні

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини