Рада не змогла призначити аудитора для НАБУ

21.03.2017, 11:43
Рада не змогла призначити аудитора для НАБУ - Фото
d3791ded764969add804d202cf55c782.jpg

Кандидатуру британського детектива Найджела Брауна, яка лобіюється БПП і Народним фронтом, підтримали 200 народних депутатів при 226 необхідних

Верховна Рада знову не змогла обрати представника від парламенту до комісії з аудиту Національного антикорупційного бюро України. Про це із залу засідань повідомляє кореспондент LIGA.net.

У рейтинговому голосуванні заступник генерального інспектора Міністерства юстиції США Роберт Сторч набрав 178 голосів, британський детектив Найджел Браун - 202 голоси.

Спікер Андрій Парубій поставив кандидатуру Брауна на твердження, проте його підтримали тільки 200 депутатів при 226 необхідних. 60 депутатів проголосували проти.

"Я даю доручення комітету доопрацювати це питання і внести на розгляд Верховної Ради", - сказав він.

Перед голосуванням противники призначення Брауна заблокували трибуну. Представник антикорупційного комітету Ради Ігор Артюшенко представляв проект постанови з місця.

Напередодні голосування глава антикорупційного комітету Єгор Соболєв повідомив у себе в Facebook, що депутатам роздали проект постанови (див.нНижче). "Тільки до мене підійшов Юрій Тимошенко з Народного фронту. Він повідомив, що хоча він вказаний серед авторів цього проекту, насправді він його не підписував. Я передав цю інформацію про фальсифікацію рішення, яке обговорюється, спікеру парламенту. Він не реагує", - повідомив він.

Рада не змогла призначити аудитора для НАБУ

Фото: facebook.com/IegorSoboliev

Читайте також: Продавити аудитора Брауна. Чому поспішають БПП і НФ

23 лютого 2017 року Верховна Рада не змогла визначитися  з аудитором для НАБУ: Сторч поступився Брауну, якого  лобіюють БПП і Народний фронт, але для затвердження останнього не вистачило голосів. 16 березня коаліція спробувала включити питання призначення аудитора НАБУ до порядку денного, але марно - "за" проголосували лише 205 депутатів.

ЄС і США 
підтримують кандидатуру Сторча. Спочатку на безальтернативній основі пропонувалося призначити його, проте потім Раді представили Брауна.

Читайте також: Аудитор для Ситника. Коаліція програла новий раунд боротьби з НАБУ

Аудит ефективності НАБУ повинен проводитися щорічно, в тому числі шляхом вибіркової перевірки кримінальних проваджень. Аудит проводить комісія зовнішнього контролю з трьох осіб. Щороку свого представника в комісії направляють президент, Рада і Кабмін. Механізм аудиторів - єдиний інструмент влади для зняття з посади директора НАБУ, якщо буде вирішено, що той погано працює.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить