RU

Рада не встигне змінити Конституцію до саміту у Вільнюсі, - Рибак

25.09.2013, 15:08
Рада не встигне змінити Конституцію до саміту у Вільнюсі, - Рибак - Фото
Володимир Рибак
Закон про внесення змін до Конституції про посилення гарантій незалежності суддів буде ухвалений в цілому на наступній, четвертій, сесії Верховної Ради. Про це заявив спікер Верховної Ради Володимир Рибак, відповідаючи на запитання журналістів під час робочої поїздки на Закарпаття.

Як повідомляє прес-служба парламенту, Рибак зазначив, що прийняття цього проекту є одним з обов'язків України перед Радою Європи. Однак на третій сесії Ради (триватиме до січня 2014 року, - ред.) зміни до Конституції будуть проголосовані тільки в першому читанні, а вже на четвертій сесії - в цілому.

Спікер не виключив, що розгляд цього законопроекту буде дискусійним. Разом з тим, він заявив, що його завданням як керівника парламенту є забезпечення " рівних умов для опозиції і більшості, щоб вони почули один одного". "Я поставлю на голосування і вирішимо. Цей закон ми приймемо", - сказав Рибак.

Нагадаємо , вчора КСУ схвалив президентський проект змін до Конституції про гарантії незалежності суддів. Цей документ входить до пакету законів, Верховна Рада має прийняти до листопада для підписання угоди про асоціацію України з ЄС. Народні депутати на етапі направлення законопроекту в КСУ надали йому колосальну підтримку: кнопку "за" натиснули 377 парламентаріїв. У проекті прописані 11 ключових змін до Конституції. Зокрема, змінюється процедура призначення, звільнення, переведення, арешту суддів - від цих процесів відсторонюється Рада; скасовується випробувальний термін для нових суддів - їх повноваження безстрокові; змінюється склад і порядок формування ВРЮ.

Коліушко: Янукович тотально посилить вплив на судову сиситему (інтерв'ю)
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини