RU

Рада не буде приймати скандальний закон про мови на цьому тижні

02.07.2012, 13:19
Рада не буде приймати скандальний закон про мови на цьому тижні - Фото
Володимир Литвин
Скандальний законопроект про мови на цьому тижні розглядатися не буде. Про це сьогодні на брифінгу, відповідаючи на питання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ, повідомив спікер Володимир Литвин.

"На цьому пленарному тижні питання не може і не буде розглядатися. По-перше, воно не підготовлене, по-друге, воно викликає політичне протистояння й протидію. Це дві причини, достатні для того, щоб не розглядати це питання", - зазначив голова Верховної Ради.

Литвин запевнив, що даний законопроект раптово в порядку денному не з'явиться: "Він не з'явиться раптово в порядку денному, оскільки до нього більш 2 тис. поправок, комітет зараз працює над цими поправками, тому несподіванок не буде однозначно. Нам потрібно закінчити сесію на нормальній ноті, а над цим питанням хай працюють".

На думку Литвина, депутати допустили помилку при розгляді проекту в першому читанні - слід було б створити робочу групу, яка за участю фахівців і представників усіх фракцій допомогла б вийти на компроміс.

Раніше сьогодні, виступаючи на засіданні погоджувальної ради, голова парламентського комітету з питань культури і духовності Володимир Яворівський повідомив, що до законопроекту подано 2040 поправок. Комітет у даний час відпрацював близько 280-ти. "Я хотів би нагадати, що там всього 30 статей ... Ось вам робота комітету з приводу того, щоб завалити те, що треба завалити", - відреагував на цю інформацію лідер фракції ПР Олександр Єфремов.

Нагадаємо, скандальний законопроект Ківалова-Колесніченка N9073 передбачає, що на території України гарантується вільне використання регіональних мов, якщо ними користуються не менше 10% громадян, які населяють певну територію за даними перепису. За рішенням місцевих рад чи за результатами збору підписів в окремих випадках це положення може бути застосоване до мови, регіональна група якої становить навіть менше 10% населення. Верховна Рада вже прийняла цей законопроект за основу.

Опозиція оскаржила результати голосування за мовний законопроект у Вищому адміністративному суді.

Після цього голова Партії регіонів, прем'єр-міністр Україна Микола Азаров запевнив, що мова про надання російській мові статусу державної в Україні пока не йде - треба рухатися так, як дозволяє ситуація в країні.

Досьє на Володимира Литвина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини