Рада направила до Конституційного Суду проект судової реформи

22.12.2015, 14:05
Рада направила до Конституційного Суду проект судової реформи - Фото
Степан Кубів

Проектом пропонується створити Вищу раду правосуддя, яка буде призначати і звільняти суддів, а також давати згоду на затримання судді

Верховна Рада направила проект судової реформи до Конституційного суду. На постанову №3524 про включення до порядку денного сесії проекту змін до Конституції України та його направлення до КСУ проголосував 291 народний депутат, передає кореспондент ЛІГА.net.

Як повідомив, представляючи документ, представник президента у Верховній Раді Степан Кубів, проект відповідає міжнародним стандартам і враховує висновки Венеціанської комісії.

Зокрема, повноваження щодо призначення та звільнення суддів безстроково передаються від Верховної Ради Вищій раді правосуддя. Рада складатиметься з 21 члена. 10 з них буде делегувати з'їзд суддів, по 2 - парламент, з'їзд адвокатів, конференція прокурорів, з'їзд вищих навчальних та наукових закладів. Глава Верховного Суду входить до складу Вищої ради правосуддя автоматично.

Передбачено призначення на посади на конкурсній основі. Невиконання суддею обов'язку пояснити походження свого майна тягне за собою звільнення. Повноваження давати згоду на затримання судді передаються Вищою радою правосуддя. Суддя може бути затриманий без такої згоди, якщо він затриманий при скоєнні тяжкого злочину.

Нагадаємо, раніше президент України  Петро Порошенко анонсував створення нового органу - Вищої ради правосуддя. Передбачається, що таким чином політичні органи будуть відсторонені від рішення питань про суддівську кар'єру і впливу на долю судді.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами