RU

Рада може зайнятися розпуском парламенту Криму вже завтра-Мін'юст

12.03.2014, 14:01
Рада може зайнятися розпуском парламенту Криму вже завтра-Мін'юст - Фото
Павло Петренко
Процедура розпуску кримського парламенту запущена через рішення Конституційного Суду України: якщо КСУ знайде в рішеннях кримських депутатів порушення Конституції, у Верховної Ради України з'явиться право на розпуск. Про це повідомив на брифінгу міністр юстиції Павло Петренко, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Ви знаєте, що кримський парламент прийняв цілу низку рішень, які суперечать Конституції і законам України. Всі ці рішення були зупинені в.о. президента, відповідно до української Конституції, за всіма цими рішеннями ми направили конституційні подання до Конституційного Суду України. КСУ відкрив по всіх цих зверненнями конституційні провадження", - сказав Петренко.

Він сподівається, що КСУ надасть свої висновки з приводу рішень кримського парламенту вже найближчими днями. "У разі наявності у висновках хоча б по одному з таких рішень КСУ, що вони суперечать Конституції та законам, у Верховної Ради з'являється право розпустити парламент АР Крим. Гіпотетично ми очікуємо можливого голосування з цього питання завтра. Якщо ж це рішення КСУ буде прийнято пізніше, то є всі можливості зібрати позачергове засідання парламенту і прийняти відповідне рішення Верховної Ради з цього приводу", - сказав він.

Нагадаємо, напередодні Верховна Рада України зажадала від кримського парламенту переглянути рішення про проведення референдуму про статус Криму, прийняте 6 березня. У разі, якщо кримські депутати не зроблять цього до 12 березня 2014 року, у Верховній Раді України буде ініційовано питання про дострокове припинення повноважень Верховної Ради АР Крим.

Проведення референдуму в Криму засуджують і не мають наміру визнавати більшість країн Євросоюзу і США. В ОБСЄ заявили, що не розглядають запрошення кримських сепаратистів взяти участь у референдумі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини