RU

Рада має намір ввести штрафи за алкоголь на військовій службі

15.01.2015, 18:27
Рада має намір ввести штрафи за алкоголь на військовій службі - Фото
b36df8ded49cdde68bdbd9267df90320.jpg
Верховна Рада має намір розширити повноваження командирів і ввести штрафи за вживання алкоголю на військовій службі. За проект змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців, надання командирам додаткових прав і покладання обов'язків в особливий період №1762 у першому читанні проголосували 242 народних депутата.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, законопроектом пропонується покласти на командирів обов'язок вживати рішучих заходів щодо припинення вчинення кримінального правопорушення підлеглими і відновлення порядку в особливий період, у тому числі в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці.

З метою затримання військовослужбовців, які не підкоряються, чинять опір або погрожують начальнику застосуванням насильства, самовільним відходом з бойових позицій і певних місць дислокації військових частин (підрозділів) в районах виконання бойових завдань, командирів пропонується наділити повноваженнями особисто застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби, а в бойовій обстановці - застосовувати зброю або віддавати підлеглими наказ про застосування таких засобів, якщо іншим способом неможливо припинити злочинні дії.

Також пропонується ввести відповідальність за відмову від виконання законних вимог командира (начальника), недбале ставлення до військової служби, порушення правил несення бойового чергування, порушення правил несення прикордонної служби. Командирам пропонується надати право складати адміністративні протоколи.

Документом пропонується вирішити питання відбування покарання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовцями військової служби за контрактом та покликаними під час мобілізації.

Крім цього, передбачена відповідальність у тому випадку, якщо командир не припинив злочину, який вчиняється підлеглим. Передбачена відповідальність за перевищення військовослужбовцем своїх повноважень, а також незаконне використання підлеглого для надання персональних послуг і т.д.

Крім того, за розпивання алкогольних та слабоалкогольних напоїв військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктах або при виконанні ними обов'язків військової служби у нетверезому стані пропонується штрафувати від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або карати арештом з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.

Командирів та інших керівників, які вживають слабоалкогольні або алкогольні напої з військовослужбовцями або не вживають заходів щодо відсторонення від виконання військової служби осіб, які перебувають у нетверезому стані, пропонується штрафувати від 4 до 6 н.м.д.г. або також карати арештом з утриманням на гауптвахті до 10 діб.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини