RU

Нелегітимна Рада Криму проголосила незалежність республіки

17.03.2014, 11:16
Нелегітимна Рада Криму проголосила незалежність республіки - Фото
Фото: ЕРА
На позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради АРК 17 березня 2014 року прийнято постанову "Про незалежність Криму". За неї проголосували 85 депутатів, повідомляється на сайті кримського парламенту, розпущеного Верховною Радою України 15 березня.

У прийнятому документі зазначається, що ВР Криму, виходячи з волевиявлення на референдумі 16 березня 2014 року, яке показало, що народи Криму висловилися за входження до складу Росії і, отже, за вихід зі складу України і за створення незалежної держави, керуючись декларацією про незалежність Республіки Крим, прийнятої на позачерговому пленарному засіданні ВР Криму 11 березня і позачерговому пленарному засіданні Севастопольської міської Ради 11 березня 2014 року, постановила:

1. Проголосити Крим незалежною суверенною державою - Республікою Крим, в якій місто Севастополь має особливий статус.

Республіка Крим має намір будувати свої відносини з іншими державами на основі рівності, миру, добросусідства, інших загальновизнаних принципів політичного, економічного і культурного співробітництва між країнами.

Республіка Крим звертається до Організації Об'єднаних Націй, до всіх держав світу із закликом визнати незалежну державу, створену народами Криму.

2. З дня набрання чинності цієї Постанови на території Республіки Крим не застосовується законодавство України, не виконуються рішення Верховної Ради України та інших державних органів України, прийняті після 21 лютого 2014 року.

Законодавство України, крім зазначеного в абзаці першому цього пункту, застосовується на території Республіки Крим до відповідних нормативних актів Республіки Крим.

3. Діяльність державних органів України на території Криму припиняється, їх повноваження, майно і грошові кошти переходять до державних органів Республіки Крим, визначеними Урядом Республіки Крим.

4. З метою захисту прав і свобод громадян та суб'єктів економічної діяльності суди України на території Республіки Крим продовжують функціонувати, при цьому їх рішення, що стосуються застосування законодавства України на території Криму, не повинні суперечити цієї Постанови.

Вищими судовими органами на території Криму є відповідні апеляційні суди, що знаходяться на територіях Республіки Крим та міста з особливим статусом Севастополя.

5. Всі установи, підприємства та інші організації, що засновані Україною або за її участю на території Криму, стають установами, підприємствами та іншими організаціями, заснованими Республікою Крим.

6. Державна власність України, яка перебуває на день прийняття цієї Постанови на території Республіки Крим, є державною власністю Республіки Крим.

7. Власність профспілкових та інших громадських організацій України, що знаходиться на день прийняття цієї Постанови на території Республіки Крим, є власністю підрозділів відповідних організацій, що знаходяться в Республіці Крим, а якщо таких немає - державною власністю Республіки Крим.

8. Республіка Крим в особі Верховної Ради Автономної Республіки Крим звертається до Російської Федерації з пропозицією про прийняття Республіки Крим до складу Російської Федерації як нового суб'єкта Російської Федерації зі статусом республіки.

9. Ця Постанова набирає чинності з дня його прийняття.

Відзначимо, 15 березня Верховна Рада України розпустила парламент Криму.

Нагадаємо, вчора в Криму провели референдум про статус АР Крим. Голова комісії з проведення референдуму Михайло Малишев заявив, що 96,6 % виборців, що взяли участь у референдумі про статус Криму, проголосували за входження автономії до складу Росії.

Офіційний Київ, США, ЄС, ООН та інші міжнародні авторитетні організації не визнають легітимність референдуму в Криму щодо статусу півострова. Законність референдуму визнали тільки Росія, Сирія, КНДР і Венесуела. Парламент Криму також звернувся до Росії з пропозицією про прийняття Криму до складу РФ в якості нового суб'єкта зі статусом республіки.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини