RU

Рада готова прийняти закон, що урізує повноваження Азарова

31.01.2013, 22:58
Рада готова прийняти закон, що урізує повноваження Азарова - Фото
Прем’єр-міністр Микола Азаров

Верховна Рада України може розглянути зміни до закону про Кабінет міністрів на майбутньому пленарному тижні, заявляє народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.

"Як правило, вони (законопроекти, розроблені Кабміном, - ред.) розглядаються невідкладно. Я думаю, що найближчим часом законопроект ("Про внесення змін до закону "Про Кабінет міністрів України", - ред.) буде розглянуто", - сказав Олійник, передає Інтерфакс-Україна.

Відповідаючи на питання, чи буде Верховна Рада на майбутньому пленарному тижні приймати рішення по даному законопроекту, Олійник таку можливість не виключив. "Можливо. Це буде визначатися на погоджувальній раді в понеділок - про необхідність якнайшвидшого розгляду, так як це загальноєвропейська практика. Коли уряд просить, то більшість, яка його підтримує, повинна негайно розглянути, а не затягувати, оскільки це інструментарій в управлінні", - підкреслив політик.

Разом з тим депутат від Батьківщини Андрій Сенченко зазначив, що підготовлені зміни до закону "Про Кабінет міністрів України" свідчать про ще більше нівелювання ролі прем'єр-міністра України. "Янукович ще більше бере на себе відповідальність, тобто абсолютно остаточну відповідальність за те, що відбувається в Кабінеті міністрів, і за рішення прийняті, і за не прийняті рішення, і за кожен документ, який виходить з Кабміну, оскільки він взяв на себе безпосереднє призначення по суті справи, керівника апарату уряду, як би його не називали", - заявив Сенченко.

Нагадаємо, 8 січня уряд зареєстрував у парламенті законопроект про внесення змін до закону "Про Кабінет міністрів". Законопроект пропонує дозволити першому віце-прем'єр-міністру та віце-прем'єрам мати патронатні служби, а порядок здійснення віце-прем'єрами завдань визначати президентові.

Згідно із законопроектом, секретаріат Кабінету міністрів очолює міністр Кабміну, який призначається на посаду президентом України за поданням прем'єр-міністра України та звільняється з посади президентом України. У документі відмічається, що положення про міністра Кабміну затверджується президентом. У нині дійсній редакції на чолі секретаріату Кабінету міністрів стоїть керівник секретаріату, якого призначає і звільняє з посади Кабінет міністрів за поданням прем'єра.

Законопроект також встановлює право міністра Кабінету міністрів мати першого заступника та заступників, які призначаються і звільняються президентом України за поданням прем'єр-міністра.

Досьє на Володимира Олійника

Досьє на Андрія Сенченка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини