Рада готова прийняти закон, що урізує повноваження Азарова

31.01.2013, 22:58
Рада готова прийняти закон, що урізує повноваження Азарова - Фото
Прем’єр-міністр Микола Азаров

Парламентська більшість готова якнайшвидше підтримати зміни до закону про Кабмін, які зменшують повноваження прем'єр-міністра

Верховна Рада України може розглянути зміни до закону про Кабінет міністрів на майбутньому пленарному тижні, заявляє народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.

"Як правило, вони (законопроекти, розроблені Кабміном, - ред.) розглядаються невідкладно. Я думаю, що найближчим часом законопроект ("Про внесення змін до закону "Про Кабінет міністрів України", - ред.) буде розглянуто", - сказав Олійник, передає Інтерфакс-Україна.

Відповідаючи на питання, чи буде Верховна Рада на майбутньому пленарному тижні приймати рішення по даному законопроекту, Олійник таку можливість не виключив. "Можливо. Це буде визначатися на погоджувальній раді в понеділок - про необхідність якнайшвидшого розгляду, так як це загальноєвропейська практика. Коли уряд просить, то більшість, яка його підтримує, повинна негайно розглянути, а не затягувати, оскільки це інструментарій в управлінні", - підкреслив політик.

Разом з тим депутат від Батьківщини Андрій Сенченко зазначив, що підготовлені зміни до закону "Про Кабінет міністрів України" свідчать про ще більше нівелювання ролі прем'єр-міністра України. "Янукович ще більше бере на себе відповідальність, тобто абсолютно остаточну відповідальність за те, що відбувається в Кабінеті міністрів, і за рішення прийняті, і за не прийняті рішення, і за кожен документ, який виходить з Кабміну, оскільки він взяв на себе безпосереднє призначення по суті справи, керівника апарату уряду, як би його не називали", - заявив Сенченко.

Нагадаємо, 8 січня уряд зареєстрував у парламенті законопроект про внесення змін до закону "Про Кабінет міністрів". Законопроект пропонує дозволити першому віце-прем'єр-міністру та віце-прем'єрам мати патронатні служби, а порядок здійснення віце-прем'єрами завдань визначати президентові.

Згідно із законопроектом, секретаріат Кабінету міністрів очолює міністр Кабміну, який призначається на посаду президентом України за поданням прем'єр-міністра України та звільняється з посади президентом України. У документі відмічається, що положення про міністра Кабміну затверджується президентом. У нині дійсній редакції на чолі секретаріату Кабінету міністрів стоїть керівник секретаріату, якого призначає і звільняє з посади Кабінет міністрів за поданням прем'єра.

Законопроект також встановлює право міністра Кабінету міністрів мати першого заступника та заступників, які призначаються і звільняються президентом України за поданням прем'єр-міністра.

Досьє на Володимира Олійника

Досьє на Андрія Сенченка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта - КЛУБ 4 ЛАПИСобаче офісне життя