RU

Рада Федерації РФ ратифікувала договір про приєднання Криму

21.03.2014, 11:42
Рада Федерації РФ ратифікувала договір про приєднання Криму - Фото
Фото: ЕРА
Рада Федерації одностайно ратифікувала міждержавний договір "Про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів", повідомляє ІТАР-ТАРС.

За ратифікацію документа проголосували всі 155 членів верхньої палати російського парламенту, присутніх на засіданні.

За договором, Крим вважається прийнятим до складу РФ з дати його підписання.

"З дня прийняття в РФ Республіки Крим у складі РФ утворюються нові суб'єкти - Республіка Крим і місто федерального значення Севастополь", - йдеться в документі.

Голова комітету РФ з міжнародних справ Михайло Маргелов зазначив, що в ньому "докладно прописуються такі питання як порядок набуття громадянства Російської Федерації, дію законодавства Російської Федерації на територіях Криму і Севастополя, порядок функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування, особливості несення військової повинності, встановлення державного кордону РФ".

"Представлений договір повністю відповідає нормам міжнародного права, зокрема Статуту ООН, повною мірою реалізує право народів Криму на самовизначення", - вважає Маргелов.

Кордон Росії з Україною на суші тепер буде проходити по лінії території Криму, що існувала на день входження в РФ. Межі двох новостворюваних суб'єктів РФ також будуть визначатися обрисами Криму і Севастополя на момент приєднання . Розмежування морських просторів Чорного та Азовського морів здійснюється на основі міжнародних договорів Росії, норм і принципів міжнародного права.

Договір передбачає автоматичне надання громадянства РФ для кримських українців. Водночас встановлюється строк в один місяць, протягом якого кримчани, які хочуть зберегти паспорт України, повинні заявити про це.

До 1 січня 2015 року діятиме перехідний період, протягом якого врегульовуються питання інтеграції нових суб'єктів в економічну, фінансову, кредитну та правову системи РФ, в систему органів державної влади РФ, а також питання виконання військового обов'язку і несення військової служби на територіях Криму і міста федерального значення Севастополя. До цього терміну призовники з Криму та Севастополя проходитимуть армійську службу в РФ на території півострова.

Вибори до органів держвлади Криму і Севастополя проводяться під другу неділю вересня 2015 року. До їх обрання владні повноваження здійснюють відповідно Державна Рада - парламент Криму і Рада міністрів Криму, Законодавчі Збори міста Севастополя.

Крим і Севастополь отримають в РФ статус республіки і міста федерального значення. Державними мовами Криму є російська, українська і кримсько-татарська.

Нагадаємо, 18 березня в Москві підписали договір між Росією і Кримом про прийняття РФ республіки Крим. Документ підписали президент Росії Володимир Путін, самопроголошений прем'єр-міністр Криму  Сергій Аксьонов, нелегітимний спікер кримського парламенту Володимир Константинов і самопроголошений мер Севастополя Олексій Чалий.

19 березня Конституційний суд Росії визнав законним приєднання Криму до РФ.

Вчора Держдума прийняла федеральний конституційний закон про вступ Криму до складу Російської Федерації.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини