Рада дозволила громадянам ініціювати слідство по корупціонерам

Рада дозволила громадянам ініціювати слідство по корупціонерам - Фото
22.05.2015, 13:18

Прийнятим в парламенті України законом громадянам дозволяється негласне фіксування отримання хабара на записуючі пристрої

Верховна Рада дозволила громадянам ініціювати антикорупційні судові процеси проти чиновників. За зміни до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами №1165 у другому читанні і в цілому проголосував 231 народний депутат.

Як повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, цим законом вводиться інститут цивільного звинувачення в сфері службових злочинів з ознаками корупційних дій.

Передбачено, що у кримінальному провадженні по корупційним злочинам повинна бути забезпечена відкритість інформації, яку цивільний обвинувач передає слідству для початку провадження.

Також цивільний обвинувач наділяється самостійним процесуальним статусом сторони кримінального провадження з метою можливості контролю і реальних можливостей громадянського звинувачення.

Документом передбачається декриміналізація таких дій, як контрабанда спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації (зміни до статті 201 КК) і незаконне придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.