RU

Рада доручила Кабміну зайнятися захистом прав українців у Росії

17.06.2014, 14:23
Рада доручила Кабміну зайнятися захистом прав українців у Росії - Фото
e7402e762a67cef2f391888d0eedc72a.jpg
Верховна Рада України доручила Кабінету міністрів зайнятися захистом прав українців у Росії. За постанову про заяву Верховної Ради України "Про утиск і недотриманні прав українців в Росії" та невідкладні заходи щодо задоволення національно-культурних і мовних потреб українців за кордоном проголосували 229 народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, в постанові йдеться про те, що Російська Федерація спекулює на питанні захисту інтересів росіян в Україні. При цьому висуваються штучні претензії щодо порушення в Україні прав національних меншин. При цьому Росія відкрито порушує права і інтереси однієї зі своїх найбільших етнічних громад - українців, які, за офіційними даними, становлять близько 2 млн. осіб, за неофіційними - понад 10 млн. чоловік.

Верховна Рада підтримує прагнення українців у Росії до організованої суспільної та культурної діяльності. Зокрема - необхідність існування та ефективної діяльності українських громадських організацій із загальноросійським статусом. "Російська влада повинна усунути перешкоди і надати реальні можливості для організаційно-правової самоорганізації українців у Росії", - йдеться в документі.

Кабінету міністрів Рада доручає створити центральний орган виконавчої влади з питань співпраці з українцями за кордоном та забезпечити його ефективне функціонування відповідно до закону "Про українців за кордоном", а також невідкладно розробити та затвердити державну цільову програму співпраці з українцями за кордоном.

Міністерству закордонних справ України доручається активізувати свою діяльність щодо захисту прав українців у Росії, відповідно до міжнародних зобов'язань РФ, в тому числі із залученням відповідних міжнародних організацій - ОБСЄ, Ради Європи, Ради ООН з прав людини та інших. Центральний орган з питань співпраці з українцями за кордоном повинен створити робочу групу з моніторингу дотримання прав українців у Росії та підготовці рекомендацій щодо адекватного реагування на порушення їх прав.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини