Рада зрівняла жінок і чоловіків в армії

06.09.2018, 11:06
Рада зрівняла жінок і чоловіків в армії - Фото
Фото: прес-служба Міноборони

Закон вступить в силу через 10 днів після його офіційного опублікування

Верховна Рада проголосувала за те, щоб зрівняти в правах в армії жінок і чоловіків. Про це із залу засідання повідомив кореспондент LIGA.net.

За зміни до деяких законів щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби №6109 в цілому проголосували 247 народних депутатів.

Передбачено, що жінки виконують військовий обов'язок на рівних з чоловіками, за винятком випадків, передбачених законом з охорони материнства і дитинства, а також із забороною дискримінації за ознакою статі.

Жінки також можуть бути прийняті в добровільному порядку на контракт або строкову службу, проходити службу в резерві і бути військовослужбовцями запасу. Від проходження зборів будуть позбавлені не всіх жінок-військові, а тільки вагітні.

З минулого законодавства вилучено згадки про обмеження віку служби для жінок з 18 до 40 років (як за призовом, так і за контрактом). Таким чином, жінкам буде забезпечений рівний доступ до посад і військових звань і рівний обсяг відповідальності при виконанні обов'язків військової служби.

Читайте також: Все за законом: чому жінку-військову не взяли на курси офіцерів

Рада підтримала цей законопроект у першому читанні ще в грудні 2017 року.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих