RU

Рада знову узаконила свою діяльність

01.12.2009, 12:49

Верховна Рада подолала вето Президента на Закон "Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України" N5264. Відповідне рішення підтримали 384 народних депутати за 300 необхідних.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, згідно із законом, діяльність Верховної Ради визначається Конституцією, законами України і регламентом Верховної Ради України. До того ж парламент приймає регламент як внутрішній документ.

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний Суд України визнав не відповідними Конституції Закон "Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України" від 4 вересня 2008 року і регламент Верховної Ради від 19 вересня 2008 року. За словами голови КСУ Андрія Стрижака, закон, прийнятий парламентом 4 вересня 2008 року і підписаний Головою ВР Арсенієм Яценюком, Президент України повернув зі своїми пропозиціями до Верховної Ради для повторного розгляду. 3 лютого 2009 року під головуванням вже нового спікера Володимира Литвина Верховна Рада повторно ухвалила цей закон, однак 17 лютого цього року закон було опубліковано у газеті "Голос України" за підписом попереднього глави ВР - А. Яценюка - з вказівкою дати прийняття закону 4 вересня 2008 року.

Конституційний Суд розглянув це питання і вирішив, що відсутність під текстом закону, прийнятого за результатами повторного розгляду, належної дати і підпису нинішнього голови Верховної Ради є порушенням згідно з частиною 4 статті 94 Конституції України процедури вступу в силу. КСУ вважає це підставою для визнання закону неконституційним.

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини