RU

Рада збирається дати Януковичу право звільняти міністрів в обхід Азарова

04.03.2011, 13:20
Рада збирається дати Януковичу право звільняти міністрів в обхід Азарова - Фото
3b54e8da33a41cd55a45b5bbbaadced2.jpg

Рада збирається дати Януковичу право звільняти міністрів в обхід Азарова

Верховна Рада прийняла за основу проект закону, який дає змогу Президенту звільняти міністрів без подання Прем'єра. За відповідний проект змін до Закону про Кабінет Міністрів N8056 у першому читанні проголосували 254 народні депутати.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Міністр юстиції Олександр Лавринович пояснив, що цей документ пропонує ліквідувати урядові комітети "як додаткові органи, які не несуть позитивного навантаження для прийняття рішень уряду". Також він ліквідує урядові органи управління у складі міністерств.

Крім того, згідно з документом, Прем'єр-міністр зможе давати доручення членам уряду і органам виконавчої влади.

Опозиційні депутати розкритикували законопроект, який, на їхню думку, продовжує тенденцію передачі повноважень Президенту.

Водночас опозиціонери виявили у ньому і позитивні сторони. Зокрема депутат від НУНС В’ячеслав Кириленко в своєму виступі під час обговорення законопроекту зазначив: "Наприклад, перед нами був Табачник, який наговорив масу неправди (сьогодні вранці під час "питань до уряду", - ред.), тепер у мене питання після прийняття цього закону буде не до Азарова, який не подає подання на звільнення міністра Табачника, а прямо до Президента Януковича".

З другої спроби депутати проголосували за скорочення процедури підготовки документа до другого читання. Перший раз таку пропозицію підтримали 225 народних депутатів з 226 необхідних, після повернення до голосування – 236.

Отже, законопроект буде розглянуто у другому читанні наступного пленарного тижня.

Нагадаємо, раніше сьогодні Верховна Рада прийняла за основу проект закону, який дає Президентові право призначати перших заступників і заступників міністрів. За законопроект про центральні органи виконавчої влади N8055 у першому читанні проголосували 262 народні депутати. Віце-спікер Микола Томенко побоюється: все йде до того, що "глава Адміністрації та його заступники за статусом і з реальних практичних дій отримає більше повноважень для прийняття рішень у країні, ніж у Прем'єр-міністра і навіть Президента".

Уряд Азарова: добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини