RU

Рада зібралася провести зворотну реформу Верховного суду України

06.10.2011, 17:29
Рада зібралася провести зворотну реформу Верховного суду України - Фото
fbf097008970b441473fb74520c5f9c9.jpg

Рада зібралася провести зворотну реформу Верховного суду України
Верховна Рада вирішила повернути Верховному суду відібрані рік тому повноваження. Така "зворотна реформа" передбачена проектом змін до деяких законодавчих актів щодо розгляду справ Верховним судом України N9151. За законопроект у першому читанні проголосувала 361 картка народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, проект збільшує кількість суддів ВСУ з 20 до 48. У пояснювальній записці зазначається, що саме стільки суддів нараховується в Верховному суді зараз, оскільки процес скорочення суддів до 20, згідно з раніше ухваленим законом, ще не завершено.

Документ дозволяє Верховному суду за результатами перегляду справ приймати нові рішення, які будуть підлягати обов'язковій публікації на офіційному веб-сайті ВСУ. Також пропонується встановити обов'язок судді використовувати при розгляді справ висновок Верховного суду України щодо застосування норм матеріального права.

Крім того, планується змінити порядок перегляду справ у Верховному суді України з тим, щоб справи переглядалися колегією суддів зі складу відповідної палати, а в окремих випадках - спільним засіданням палат або всім складом ВСУ.

Відповідно, пропонується повернути судові палати Верховного суду України.

Законопроектом вводиться посада першого заступника глави Верховного суду України, кількість заступників глави при цьому збільшується з двох до чотирьох. Заступники глави ВСУ одночасно будуть займати посади секретарів палат.

Верховна Рада VI скликання: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини