RU

Рада Європи: Вибори в Україні не відповідають стандартам ЄС

02.11.2010, 16:50
Рада Європи: Вибори в Україні не відповідають стандартам ЄС - Фото
bbd48be8d6cd4ba7baba639a46b9417b.jpg

Рада Європи: Вибори в Україні не відповідають стандартам ЄС
Вибори до органів місцевої влади в Україні, що відбулися 31 жовтня, не відповідали повною мірою стандартам Ради Європи. Про це заявили представники місії спостерігачів Ради Європи на українських виборах.

"Ті, хто прийняв закон, що дозволив політично незбалансовані склади виборчих комісій і що сприяв, зокрема, скасуванню реєстрації кандидатів в останній момент перед виборами, повинні б визнати, що голосування не відповідало стандартам, які ми хотіли побачити, зокрема, всім вимогам європейських стандартів про чесні, прозорі і професійно організовані вибори", - заявив глава делегації Конгресу місцевої і регіональної влади Ради Європи Гудрун Мослер-Тернстрем, слова якої наводить УНІАН з посиланням на блог Ради Європи "Human Rights Europe".

"День голосування продемонстрував слабкість нового виборчого закону, прийнятого усього за три місяці до цих виборів", - додав представник Комітету регіонів ЄС Тіїт Калласвеє.

Члени делегації також висловили стурбованість повідомленнями про те, що фальшиві бюлетені могли бути "вкинені" в урни для голосування.

"Україна вже продемонструвала, що може робити краще, наприклад, під час президентських виборів цього року", - наголосила Г.Мослер-Тернстрем.

Нагадаємо, раніше у міжпарламентській асамблеї СНД заявили, що вибори були організовані добре. Правда, деяких її представників збентежив той факт, що "зараз всі бюлетені надруковані українською мовою".

Спостерігачі від Сербії також відзначили високу якість виборчого процесу.

Водночас у Раді Європи заявили, що спостерігачі виявили під час місцевих виборів ряд проблем, які пов'язують з прийнятим напередодні виборів новим виборчим законом. А в ОБСЄ заявили, що не будуть робити офіційної публічної заяви щодо виборів.

Місцеві вибори – 2010


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини