RU

Рада внесла зміни у Регламент

08.10.2010, 14:58
Рада внесла зміни у Регламент - Фото
5e847ae0f4f10cc16b25bf53dc081649.jpg

Рада внесла зміни у Регламент

Верховна Рада внесла сьогодні зміни в Закон "Про Регламент Верховної Ради України".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, відповідно до положень Конституції 1996 року і Регламентом Верховної Ради депутати вилучили поняття "коаліція депутатських фракцій". Також виключаються положення про розгляд в парламенті питання щодо формування складу Кабінету Міністрів; про оголошення Прем'єр-міністра; про складання повноважень Кабінетом Міністрів перед Верховною Радою; про формування порядку денного Верховної Ради на середу пленарного тижня з урахуванням пропозицій опозиції. Виключається розділ 13 "Парламентська опозиція".

Також регламент доповнюється статтею 59-1 "Депутатська група", в якій детально розписується порядок формування і реєстрації депутатських груп, а також зазначається, що зареєстрована депутатська група має права депутатської фракції. Для формування депутатської групи необхідно, щоб до її складу входило не менше 15 народних депутатів.

Нагадаємо, 7 жовтня Верховна Рада визначилася з правилами роботи уряду. За Закон про Кабмін N7208 проголосували 252 народних депутата. Основою для прийняття цього документу стала зміна положень Конституції України, якими визначаються повноваження і порядок діяльності Кабміну, внаслідок рішення Конституційного Суду про скасування політреформи 2004 року.

Згідно з прийнятим документом, Кабінет Міністрів несе відповідальність перед Президентом України.

30 вересня Конституційний Суд України скасував політреформу і поклав на органи влади обов'язок привести свої нормативно-правові акти у відповідність з Конституцією від 1996 року в редакції, яка існувала до внесення змін від 8 грудня 2004 року.


Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>
Політреформа-2004: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини