RU

Рада вирішила не розглядати питання блокування сайтів - поки що

05.07.2018, 12:07
Рада вирішила не розглядати питання блокування сайтів - поки що - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Верховна Рада не включила до порядку денного проект закону про блокування сайтів, передає кореспондент LIGA.net.

За те, щоб включити до порядку денного і розглянути сьогодні проект змін до деяких законів щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері №6688 проголосували 158 депутатів при 226 необхідних.

Проектом пропонується в Кримінальному процесуальному кодексі ввести поняття "тимчасове блокування інформаційного ресурсу".

Передбачено, що тимчасово блокувати інформаційний ресурс можна під час досудового розслідування за рішенням суду. У виняткових випадках, коли є загроза для життя людей або здійснення іншого тяжкого злочину пропонується блокувати сайти за постановою прокурора або слідчого не більше ніж на 48 годин. У такому випадку прокурор або слідчий зобов'язаний негайно звернутися до суду з клопотанням про блокування ресурсу.

Комітет з питань нацбезпеки і оборони рекомендував парламенту прийняти законопроект за основу і доопрацювати до другого читання з урахуванням практики ЄСПЛ і застосування Конвенції про основоположні права і свободи людини.

4 червня Оборонний комітет запропонував Верховній Раді прийняти за основу законопроект про блокування сайтів. Комітет запропонував доопрацювати проект закону №6688 до другого читання з урахуванням європейського досвіду.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини