Рада вирішила не розглядати питання блокування сайтів - поки що

05.07.2018, 12:07
Рада вирішила не розглядати питання блокування сайтів - поки що - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Проектом пропонується в Кримінальному процесуальному кодексі ввести поняття "тимчасове блокування інформаційного ресурсу"

Верховна Рада не включила до порядку денного проект закону про блокування сайтів, передає кореспондент LIGA.net.

За те, щоб включити до порядку денного і розглянути сьогодні проект змін до деяких законів щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері №6688 проголосували 158 депутатів при 226 необхідних.

Проектом пропонується в Кримінальному процесуальному кодексі ввести поняття "тимчасове блокування інформаційного ресурсу".

Передбачено, що тимчасово блокувати інформаційний ресурс можна під час досудового розслідування за рішенням суду. У виняткових випадках, коли є загроза для життя людей або здійснення іншого тяжкого злочину пропонується блокувати сайти за постановою прокурора або слідчого не більше ніж на 48 годин. У такому випадку прокурор або слідчий зобов'язаний негайно звернутися до суду з клопотанням про блокування ресурсу.

Комітет з питань нацбезпеки і оборони рекомендував парламенту прийняти законопроект за основу і доопрацювати до другого читання з урахуванням практики ЄСПЛ і застосування Конвенції про основоположні права і свободи людини.

4 червня Оборонний комітет запропонував Верховній Раді прийняти за основу законопроект про блокування сайтів. Комітет запропонував доопрацювати проект закону №6688 до другого читання з урахуванням європейського досвіду.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Истории "Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам