RU

Рада віддала Кабмін під повну відповідальність Президента

07.10.2010, 12:05
Рада віддала Кабмін під повну відповідальність Президента - Фото
ac68f762831cb0673eebd0d37f9cbe25.jpg

Рада віддала Кабмін під повну відповідальність Президента
Верховна Рада прийняла новий Закон про Кабінет Міністрів. За проект N7208 загалом проголосували 252 народні депутати.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, підставою для прийняття цього документа стала зміна положень Конституції України, якими визначаються повноваження і порядок діяльності Кабміну, внаслідок рішення КСУ про скасування політреформи.

Згідно з новим Законом, Прем'єр-міністр України призначається на посаду Президентом України за згодою більше половини від конституційного складу Верховної Ради України. Верховна Рада розглядає подання Президента України про призначення Прем'єр-міністра не пізніше, ніж у п'ятиденний термін від дня внесення такого подання.

Інші члени Кабінету Міністрів призначаються Президентом України за поданням Прем'єр-міністра.

Відставку уряду приймає Президент України. Вона може бути слідством резолюції парламенту про недовіру Кабміну, прийняття Президентом рішення про відставку Кабміну, відставки Прем'єр-міністра, смерті Прем'єр-міністра.

Згідно з документом, Кабінет Міністрів несе відповідальність перед Президентом України.

Виступаючи на пленарному засіданні Верховної Ради, глава спеціальної комісії парламенту з виконання рішення КСУ, перший віце-спікер Адам Мартинюк повідомив, що комісія на своєму засіданні розглянула і внесла поправки до цього документа. Зокрема з проекту було вилучено положення ст. 10, яка передбачала, що новопризначений Прем'єр і Кабмін приймають присягу перед Президентом України.

Ряд народних депутатів виступили проти прийняття цього документа загалом. Зокрема про своє бажання подати поправки до другого читання заявили народні депутати Анатолій Гриценко, Анатолій Матвієнко, Юрій Ключковський та інші. Член спеціальної комісії з виконання рішення КСУ, нунсівець Руслан Князевич також казав, що документ може бути прийнятий тільки у першому читанні.

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що прийняття нової редакції Закону про Кабмін дасть змогу закріпити систему організації роботи виконавчої влади. Законопроект про Кабмін глава уряду зареєстрував у парламенті 5 жовтня.

30 вересня Конституційний Суд України скасував політреформу і поклав на органи влади обов'язок навести свої нормативно-правові акти відповідно до Конституції від 1996 року в редакції, яка існувала до внесення змін від 8 грудня 2004 року.

Політреформа-2004: добірка новин>>>
Уряд Азарова: добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини