RU

Рада розпочала роботу. Без Тимошенко, але з Литвиним

14.01.2009, 10:25

Почалося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України. На засіданні головує спікер парламенту Володимир Литвин.

Засідання парламенту, як очікується, пройде без участі Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, яка сьогоднішнього ранку проводить чергове засідання Кабінету Міністрів.

Нагадаємо, основним парламентським ньюсмейкером вчорашнього дня стала Партія регіонів на чолі з Віктором Януковичем. Зокрема, вчора було оголошено, що 164 народних депутатів-"регіоналів" поставили свої підписи під пропозицією прийняти резолюцію недовіри чинному Кабінету Міністрів. Відповідний проект постанови N3591 було зареєстровано у Верховній Раді. Згідно із документом, за результатами розгляду питання про відповідальність Кабміну за соціально-економічну ситуацію в Україні Верховна Рада має прийняти резолюцію недовіри Кабінетові Міністрів.

У понеділок на засіданні погоджувальної ради депутати-"регіонали" наполягали на звіті уряду на вчорашньому пленарному засіданні і на голосуванні за цей проект постанови. У свою чергу, Голова Верховної Ради Володимир Литвин нагадав, що, відповідно до Закону про Кабінет Міністрів, звіт Кабміну - це процедура, на організацію якої потрібно мінімум 10 днів.

Крім того, 13 січня Партія регіонів вимагала не тільки розглянути резолюцію недовіри урядові у четвер, але і почати процедуру імпічменту Президента. "Це остання помаранчева зима, але її ще треба пережити", - сказав В. Янукович. За його словами, кожний день перебування у владі нинішньої команди тільки посилює проблеми. Депутат при цьому передбачив, що уряд і парламентські фракції, які його підтримують, бояться звіту перед парламентом. Він наголосив також, що не здивований і відсутністю Президента сьогодні у залі пленарних засідань ВР. У ситуації, що склалася, зазначив головний "регіонал" країни, питання "вибуху масового соціального протесту, яке може призвести до силового протистояння влади і народу - це питання часу".

Крім цього, Партія регіонів у вівторок заявила, що, якщо в парламенті буде піднято питання про відставку голови Національного банку України, то "регіонали" будуть голосувати за нього, так само, як і за відставку уряду і Президента. "Ми добре розуміємо, що в ситуації, що склалася з курсом національної валюти, - так само, як і у всій економіці України, яка перебуває в жахливому стані, - вина Нацбанку складає максимум 30%. Інша провина - на уряді і Президентові. Ми звертаємося зараз до українського народу: в падінні курсу гривні, насамперед, винен уряд, його непрофесійна і безвідповідальна політика", - заявив в зв'язку з цим В. Янукович. Саме тому, наголосив він, Партія регіонів наполягає на тому, що "всі помаранчеві мають відійти від влади".

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини