RU

Рада провалила спробу денонсувати харківські угоди

15.06.2011, 12:55
Рада провалила спробу денонсувати харківські угоди - Фото
5acf96e4350909f1a2621101cc67d1f6.jpg

Рада провалила спробу денонсувати харківські угоди

Верховна Рада відмовилася включати до порядку денного законопроект про денонсацію харківських угод. За розгляд проекту N8293 сьогодні проголосували 113 карток народних депутатів з 226 необхідних: 69 карток БЮТ, 37 - НУНС, три - групи "Реформи заради майбутнього" і чотири - позафракційні. Регіонали і Блок Литвина не голосували, комуністи проголосували проти.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, автор документа, нашеукраїнець Андрій Парубій намагався переконати колег, що угода була підписана і ратифікована всупереч національним інтересам України, має антиконституційний і антидержавний характер, ставить під загрозу національну і економічну безпеку країни, посилюючи її залежність від енергоресурсів Росії.

За його словами, угода спричиняє за собою штучне нарощування фінансових і правових зобов'язань України перед Росією, а закладене у документі автоматичне продовження оренди без окремих рішень з цього питання суперечить Конституції.

"Дія угоди становить постійну загрозу для державного суверенітету України та її територіальної цілісності, допускаючи розміщення іноземних військових баз на суверенній території, а також втягує в потенційні міжнародні конфлікти у Чорноморському регіоні. Денонсація угоди між Україною і Російською Федерацією щодо перебування ЧФ РФ на території України дасть змогу істотно скоротити ризики, пов'язані з економічною і військовою безпекою України. Україна отримає можливість ефективного управління територією, яка зараз перебуває у користуванні ЧФ РФ", - сказав депутат.

У свою чергу, народний депутат від Партії регіонів Іван Вернидубов заявив, що проект денонсації міжнародної угоди між Україною і Росією може бути внесений на розгляд парламенту тільки президентом або Кабінетом міністрів.

"Я аплодую президенту Януковичу Віктору Федоровичу, який оперативно, швидко вирішив ту проблему, яка висіла роками, мусирувалася. Це не тільки моя думка, це думка кримчан, думка севастопольців. Вдумайтеся тільки: у свій час, колись, у 1954 році, Росія безвідплатно, не беручи ніяких зобов'язань з України, подарувала справді перлину, таку територію України, і протягом всіх цих років ніколи публічно ніде не пошкодувала про це… ніколи не вимагала повернення цієї землі. І ми себе так поводимо у залі по-хамськи. Поясніть, чому", - сказав народний депутат.

Нагадаємо, 21 квітня минулого року в Харкові президенти України і Росії підписали угоду про продовження терміну базування Чорноморського флоту Російської Федерації у Криму до 2042 року з можливістю його пролонгації ще на п'ять років. 27 квітня 2010 р. Верховна Рада ратифікувала угоду про продовження перебування Чорноморського флоту в Криму на 25 років (починаючи з 2017 року).

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>
Російський флот у Криму: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини