RU

Рада проголосувала за створення Антикорупційного суду

07.06.2018, 14:11
Рада проголосувала за створення Антикорупційного суду - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Верховна Рада прийняла закон про Антикорупційний суд: "за" документ №7440 у другому читанні і в цілому проголосували 315 народних депутатів. Про це із залу засідань передає кореспондент LIGA.net.

Документ набуде чинності на наступний день після його опублікування.

Антикорсуд має бути сформований протягом року після вступу закону в силу. Він почне роботу, коли за результатами конкурсу будуть призначені не менше 35 суддів, 10 з яких будуть суддями апеляційної палати.

Допомагати Вищій кваліфікаційній комісії у відборі антикорупційних суддів буде громадська рада міжнародних експертів. Члени ради призначаються ВККС за пропозиціями міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює в сфері боротьби з корупцією.

Законом передбачено, що антикорсуд буде займатися провадженнями, які розслідує Національне антикорупційне бюро. Ті справи, які вже розглядають інші суди, до антикорупційного передаватися не будуть.

1 березня 2018 року Рада прийняла в першому читанні президентський законопроект про антикорсуд. МВФ, Світовий банк і Брюссель заявили, що цей документ без необхідних правок не відповідає вимогам Венеціанської комісії. 23 травня Рада приступила до його розгляду в другому читанні.

4 червня прем'єр Володимир Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо парламент не створить антикорсуд. У відповідь на це в БПП очільнику Кабміну порадили зайнятися своїми профільними справами.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини