RU

Рада проголосувала за реформу Верховного суду і ВККС

16.10.2019, 13:41
Рада проголосувала за реформу Верховного суду і ВККС - Фото
Верховна Рада (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Верховна Рада прийняла в другому читанні й у цілому законопроект №1008 про органи суддівського управління.

"За" проголосували 236 нардепів, "проти" - 66, утрималися - 23, не голосували - 62.

Голосування по фракціях:

Законопроект почали розглядати на вчорашньому засіданні, але через велику кількість правок до голосування дійшли лише сьогодні. Представники  Європейської солідарності, Батьківщини і Голосу пропонували не скорочувати Верховний суд з 200 до 100 суддів, оскільки велика кількість справ призведе до великого навантаження на кожного суддю. Однак запропоновані ними правки були відхилені як профільним комітетом, так і голосуванням в залі.

Коли слово дали голові Верховного суду Валентині Данішевській, вона заявила, що в судовій системі не вистачає 2000 суддів, при тому, що 19,5 тисяч ув'язнених чекають судового рішення, а щорічно 4 млн українців звертаються до судів. "І не тільки перезавантаження Верховного суду вплине на стабільність судової системи. Дисциплінарні процедури, які пропонуються, скорочені без надання можливості судді підготуватися належним чином, це знищить незалежність судової системи", - заявила вона.

У прийнятому законопроекті пропонується скорочення складу Верховного суду до 100 суддів замість 200.

Також вводиться новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів - її склад скоротиться з 16 до 12 членів. Їх призначатиме Вища рада правосуддя за результатами конкурсу, до складу конкурсної комісії входитимуть троє осіб, обраних Радою суддів з числа його членів і троє осіб з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними організаціями до складу Громадської ради, створеної відповідно до закону про Вищий антикорупційний суд.

При Вищій раді правосуддя створять комісію доброчесності та етики. Також передбачається розширення списку посад, на які поширюється люстрація.

Читайте також: Битва за Київ: війна команди Зеленського з Кличком паралізувала столицю. Чим все закінчиться?

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини