RU

Рада прийняла закон, який спростить переслідування бойовиків – сім пунктів

20.05.2021, 18:11
Рада прийняла закон, який спростить переслідування бойовиків – сім пунктів - Фото
Верховна Рада (Фото: пресслужба Слуги народу/Facebook)

Сьогодні парламент у цілому схвалив закон № 2689 про посилення покарань за військові злочини – його норми мають наблизити українське законодавство до положень міжнародного гуманітарного і кримінального права. Тепер закон ще має підписати президент.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Сім основних тез прийнятого документа:

1. Принцип універсальної юрисдикції. Застосування покарання за військові злочини не буде пов'язано з місцем, де їх вчинено – судити таких злочинців зможуть у міжнародних судах.

2. Запровадження інституту командної відповідальності. Командири відповідатимуть за злочини підлеглих разом з ними.

3. Скасування давності за злочинами проти нацбезпеки. Притягати до відповідальності можна буде і через 20, і через 50 років.

4. Не можна буде звільняти від покарання осіб, засуджених за злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

5. Недобросовісна медична допомога хворим і пораненим, а також заклики до агресії і виготовлення агітаційних матеріалів каратиметься позбавленням волі до трьох років.

6. Встановлено нові, підвищені терміни тюремного ув'язнення за низку злочинів: депортацію, вербування, захоплення заручників, тортури, незаконне позбавлення волі тощо.

7. Якщо будь-які злочини, що раніше не визнавалися такими за українськими законами, було визнано кримінальним злочином за міжнародними нормами, то тепер вони будуть вважатися такими і в Україні.

Також було роз'яснено поняття злочину агресії, примусової вагітності, наруги над людською гідністю, захоплення майна.

Читайте також: Зустрінемося в Гаазі | Україна переслідує Росію по всьому світу. Коли Путін відповість за злочини – коротко

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини