Рада прийняла закон про державну мову

25.04.2019, 11:43
Рада прийняла закон про державну мову - Фото
Верховная Рада (фото — Евгений Пилипенко / LIGA.net)

Підкреслюємо: дія закону, який сьогодні прийнятий голосами "за" 278 депутатів, не поширюється на сферу особистого спілкування і релігійні обряди

Верховна Рада прийняла резонансний закон про державну мову. Про це із залу засідань парламенту повідомляє кореспондент LIGA.net.

За закон про забезпечення функціонування української мови як державної №5670-д у другому читанні і в цілому проголосували 278 депутатів.

Виступаючи в парламенті, віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко повідомив, що Кабмін готовий, як це передбачено законом про мову, подати протягом півроку проект закону про мови корінних народів і національних меншин. Він також зазначив, що законом передбачені перехідні періоди для адаптації до нових вимог.

Таким чином, українська мова як державна буде обов'язковою в органах влади та інших публічних сферах.

Знати і використовувати українську в роботі зобов'язані президент, керівництво парламенту, прем'єр і члени уряду, інші представники влади всіх рівнів в центрі і на місцях. Також знати і використовувати українську повинні керівники і співробітники освітніх, медичних і наукових установ.

Знати українську зобов'язані всі громадяни. Держава повинна забезпечити громадянам можливість вивчати українську. Знання державної мови необхідно для отримання українського громадянства.

Тим часом під Радою проходить мітинг: люди вимагають ухвалити "мовний" закон.

У першому читанні "мовний" законопроект прийняли 4 жовтня 2018 року, а 28 лютого 2019-го Рада почала розгляд його в другому читанні. Були подані 2082 поправки.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЖизнь из пробирки. Откуда берутся дети