RU

Рада прийняла за основу законопроект про держслужбу

07.04.2011, 13:05
Рада прийняла за основу законопроект про держслужбу - Фото
3dd013933400c7febeb12c188d4d1605.jpg

Рада прийняла за основу законопроект про держслужбу

Верховна Рада прийняла за основу президентський законопроект про державну службу (N8306). "За" проголосували 263 народні депутати.

Проект закону визначає основи державної служби, порядок надходження на держслужбу, її проходження і звільнення, правовий статус держслужбовця, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Представляючи законопроект, Міністр юстиції Олександр Лавринович повідомив депутатам, що Президент готовий відмовитися від положення, яке обмежує можливості держслужбовців бути членами політичних партій.

О.Лавринович зазначив, що вимога політичної нейтральності і лояльності держслужбовця характерна для законодавств багатьох демократичних країн, зокрема, Угорщини, Польщі, Німеччини, Великобританії, Японії. Також, за словами Міністра, не зовсім обґрунтоване зауваження щодо неконституційності цієї норми, оскільки обмеження щодо участі у політичних партіях передбачено законодавством стосовно ряду співробітників податкової і митної служби, військовослужбовців.

"Розуміючи те напруження дискусії, яке виникло навколо цього питання серед політиків і парламентських діячів… глава держави не наполягає на тому, щоб це було пов'язано з членством у політичних партіях. Ця позиція не є ключовою для цього закону, тому вже сьогодні можна говорити про те, що якщо є бажання, щоб ми іншими інструментами обмежували політичний вплив на державну службу, питання партійності можна взагалі вилучати з цього законопроекту", - сказав Міністр.

Під час обговорення законопроекту народний депутат із фракції БЮТ Сергій Підгірний звернув увагу на положення законопроекту, відповідно до якого на помічників і радників Президента не поширюється вимога закону щодо попереднього визначення професійного рівня претендента на цю посаду. "У нас скоро коханки будуть працювати помічниками Президента", - сказав він.

У свою чергу, народний депутат із фракції КПУ Катерина Самойлик заявила, що мета цього законопроекту - "шматочками реалізувати пенсійну реформу". Вона звернула увагу на те, що пенсійний вік держслужбовця пропонується продовжити до 65 років, що, за її словами, суперечить Конституції і чинному законодавству України.

Підбиваючи підсумки обговорення, очільник на засіданні перший віце-спікер Адам Мартинюк зазначив, що ставить законопроект на голосування у першому читанні з урахуванням того, що з нього вилучаються положення щодо членства у політичних партіях держслужбовців, щодо помічників народних депутатів, а також щодо пенсійного віку держслужбовців.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини