Рада прийняла новий виборчий кодекс

11.07.2019, 13:10
Рада прийняла новий виборчий кодекс - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Законопроект, що передбачає вибори за відкритими списками з прохідним бар'єром 5%, прийнято. Мажоритарні округи відтепер в минулому

Сьогодні, 11 липня, Верховна Рада прийняла новий виборчий кодекс з відкритими списками і прохідним бар'єром на рівні 5%: за це проголосували 230 народних депутатів.

Рада розглянула всі 4568 правок. Жодну не підтримано.

Новий кодекс передбачає персоніфіковане голосування - ті самі відкриті списки кандидатів. Така схема виборів вимагає імплементації регіональних виборчих округів. На партійних з'їздах будуть затверджувати загальнонаціональний список.

На виборах мерів пропонується застосувати систему абсолютної більшості, а на виборах депутатів сільської / селищної ради / міськради (в містах, де виборців менше 90 000) / райради - систему відносної більшості в багатомандатних округах.

За новим кодексом, буде 27 виборчих округів (плюс-мінус збігаються з областями): кримський округ увіллється в херсонський, Київ розділять на два, і також окремий округ буде в Дніпрі.

Кодекс набуває чинності з 1 грудня 2023 року.

Крім того, передбачена інтернет-процедура зміни місця голосування.

7 листопада 2017 року Верховна Рада підтримала за основу законопроект №3112-1 про проект виборчого кодекса. Основні його пункти: відкриті списки і прохідний бар'єр на рівні 4%. 29 травня комітет Ради схвалив проект нового виборчого кодекса. У ЦВК заявили про критичну ситуацію з майбутніми виборами.

20 травня Володимир Зеленський вступив на посаду президента і відразу ж заявив, що розпускає Раду, підписавши указ про дострокові вибори 21 липня.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторияСколько стоит Динамо Киев?