RU

Рада посунула парламентські вибори на 2012 рік

01.02.2011, 13:15
Рада посунула парламентські вибори на 2012 рік - Фото
4f4f436b79d1243016bac17ad4d14a03.jpg

Рада посунула парламентські вибори на 2012 рік

Верховна Рада України внесла до Конституції України зміни, які продовжують термін повноважень парламенту і, відповідно, відсують дату чергових парламентських виборів на кінець жовтня 2012 року. За відповідний законопроект N7265 проголосували 310 народних депутатів: 180 регіоналів, 7 депутатів від БЮТ, 41 від НУНС, 25 комуністів, 20 від Блоку Литвина і 37 позафракційних.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зміни внесені до розділу XV "Перехідні положення" Конституції 1996 року. Згідно із змінами, чергові вибори Президента України відбудуться у березні 2015 року, а парламенту - в жовтні 2012 року.

Конституційні виправлення встановлюють п'ятирічний термін повноважень Верховної Ради. Чергові вибори у парламент проводяться в останню неділю жовтня п'ятого року її повноважень, а Президента - в останню неділю березня п'ятого року повноважень.

Крім того, передбачено п'ятирічний термін повноважень депутатів Верховної Ради Криму і місцевих рад. Вибори у Верховну Раду АР Крим, а також до місцевих органів влади також проводяться в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень.

У листопаді минулого року Конституційний Суд України дав позитивний висновок за законопроектом про внесення змін до Конституції, що передбачають проведення чергових парламентських виборів у жовтні 2012 року і президентських - в березні 2015 року. Висновок про відповідність цього законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції оприлюднив глава КСУ Анатолій Головін.

Нагадаємо, вчора на погоджувальній раді регіоналів запропонували "узаконити офіційний до нині чинної Конституції п'ятирічний термін перебування у влади всіх гілок влади, починаючи з місцевого самоврядування, мерів міст і закінчуючи Верховною Радою і Президентом". В.Литвин попросив у цьому питанні не керуватися політикою. "Оскільки всі розуміють, що якщо ми не приймемо це рішення, тоді у нас буде правова вакханалія у країні, невизначеність правова. Тим паче, що ця сесія повинна бути найбільш продуктивною і відповідальною, оскільки потім ми всі будемо збиратися на вибори. Ну, не всі, а хто захоче цього", - пояснив він.

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини