RU

Рада попередньо схвалила реформу СБУ

28.01.2021, 16:21
Рада попередньо схвалила реформу СБУ - Фото
Будівля СБУ (Фото: пресслужба СБУ)

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про реформу СБУ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"За" проголосували 285 нардепів, "проти" – 2, "утрималися" – 13.

Голосування по фракціях:

У поданні законопроєкту в повторному першому читанні йдеться, що в ньому значно посилені контррозвідувальний і антитерористичний напрямки діяльності спецслужби, розширені повноваження на застосування сил і засобів проти терористичних організацій і незаконних збройних формувань, а також проведення інформаційних операцій і протидія таким операціям.

У законопроєкті розширено можливості превентивних дій СБУ щодо протидії розвідувально-підривним операціям проти України.

Будуть ліквідовані спецвідділи СБУ з боротьби з корупцією та організованою злочинністю, функція досудового розслідування поступово, до 2024 року, буде передана від СБУ до ДБР.

Також законопроєкт спрямований на оптимізацію організаційно-штатної структури СБУ, передбачено поетапне скорочення чисельності її працівників, визначені нові стандарти соціальних гарантій службовців і збільшення зарплати.

Законопроєкт передбачає часткову демілітаризацію СБУ, перехід на спеціальні звання.

Президент Володимир Зеленський  схвалив ухвалення Радою законопроєкту про реформу СБУ і назвав його важливим кроком на шляху до лібералізації економіки і полегшення ведення бізнесу, повідомила пресслужба президента.

Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини