RU

Рада підтримала санкції Євросоюзу проти режиму Лукашенка й закликала провести нові вибори

15.09.2020, 14:51
Рада підтримала санкції Євросоюзу проти режиму Лукашенка й закликала провести нові вибори - Фото
Протести в Білорусі (Фото: STR/ЕРА)

Офіційні результати виборів президента Білорусі не відображають реального волевиявлення білоруських громадян, говориться в заяві, прийнятій сьогодні, 15 вересня, Верховною Радою.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Заяву підтримали 228 нардепів, проти проголосували 28, утримався 21 нардеп.

Верховна Рада не вважає президентські вибори в Білорусі ні вільними, ні чесними. Рада відзначила відмову в реєстрації кандидатів, залякування і взяття під варту опонентів, створення перешкод міжнародним спостерігачам, непрозорий підрахунок голосів і повний контроль влади над ЦВК.

Рада засудила застосування надмірної сили і жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі і зажадала звільнити всіх затриманих.

У заяві говориться, що Рада приєднується до оцінок Євросоюзу про недемократичність білоруських виборів і підтримує введення санкцій за фальсифікацію результатів і застосування насильства.

Рада рішуче засудила і назвала неприйнятними незаконні затримання українських громадян, відкинула звинувачення України з боку Білорусі в причетності до дестабілізації обстановки в країні і назвала неприпустимими будь-які спроби залучити Росію і ОДКБ до врегулювання ситуації в РБ.

Парламент закликав владу Білорусі до рівноправного діалогу з суспільством для пошуку мирних шляхів виходу з кризи, одним з яких могли б бути нові вільні і демократичні вибори за участю міжнародних спостерігачів і провідних європейських інституцій.

Читайте також: Протести і страйки проти Лукашенка. Хроніка революції в Білорусі

Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини