RU

Рада перейменувала крейсер, щоб не продавати "Україну"

06.07.2010, 12:05

Верховна Рада скасувала своє рішення про присвоєння назви "Україна" ракетному крейсеру. За відповідну постанову про визнання такою, що втратила чинність, постанови ВР "Про присвоєння назви "Україна" ракетному крейсеру (проект 1164, заводський номер 2011)" N6357 проголосували 247 народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, у пояснювальній записці до документа сказано, що наразі крейсер міститься на державному підприємстві "Суднобудівний завод імені 61-го комунара" і вирішується питання подальшого використання недобудованого ракетного крейсера, зокрема, можливість його реалізації.

Враховуючи, що добудування і прийом крейсера до складу ВМС України не передбачається, пропонується визнати такою, що втратила чинність постанову про присвоєння йому назви "Україна".

Під час обговорення проекту народний депутат від Блоку Литвина Олег Зарубінський зазначив, що суть питання полягає у тому, що всі хочуть цей крейсер продати, але ніхто не хоче продавати його за назвою "Україна".

Нагадаємо, крейсер "Україна" був закладений на судоверф у Миколаєві в 1984 році і спущений на воду 11 серпня 1990 року. У 1993 році при 75% готовності він був виведений зі складу ВМФ РФ і перейшов у власність України. Зокрема крейсер був переданий у Миколаїв на Чорноморський суднобудівний завод ім. 61-го комунара. Для закінчення будівництва крейсера необхідно близько 150 млн. грн.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини