RU

Рада передає Януковичу ще частину повноважень Азарова

04.03.2011, 12:35
Рада передає Януковичу ще частину повноважень Азарова - Фото
3413728907026e16199d61742a2e3c07.jpg

Рада передає Януковичу ще частину повноважень Азарова

Верховна Рада прийняла за основу проект закону, який дає Президенту право призначати перших заступників і заступників міністрів. За законопроект про центральні органи виконавчої влади N8055 у першому читанні проголосували 262 народні депутати.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Міністр юстиції Олександр Лавринович пояснив, що проект пропонує розвести по різних органах виконавчої влади функції вироблення державної політики у певних сферах, функції управління держвласністю та функції контролю. Держполітикою будуть займатися міністерства, а інші функції будуть розподілені по таких органах, як служби, агентства, інспекції.

Також проект передбачає функціонування незалежних регуляторів на ринку природних монополій.

Виступаючи від Комітету з питань державного будівництва і місцевого самоврядування, народний депутат від БЮТ Ольга Боднар зазначила, що, незважаючи на рекомендацію комітету прийняти законопроект у першому читанні, ряд членів комітету висловили зауваження про неконституційність ряду його положень. Зокрема, за її словами, ознаки неконституційності має пропозиція про покладання на Президента України повноважень призначати першого заступника і заступника міністра.

О.Боднар додала, що проект також наділяє Президента правом видавати доручення центральним органам виконавчої влади, які є обов'язковими до виконання, тоді як згідно із ч. 3 ст. 106 Конституції Президент видає укази і розпорядження.

"Я не знаю жодного Президента, який міг би знайти час дебатувати, узгоджувати і співпрацювати із заступниками міністрів. Дай бог, щоб Президент співпрацював з міністрами… Тому, на мою думку, це помилкова позиція - передати ряд повноважень, які є у Прем'єр-міністра, уряду загалом і міністра - Адміністрації Президента… Я не прихильник нинішнього Президента, але мені здається, що цей закон може за певних обставин призвести до того, що глава Адміністрації і навіть його заступники за статусом і з реальних практичних дій отримає більше повноважень для прийняття рішень у країні, ніж у Прем'єр-міністра і навіть Президента", - у свою чергу, зазначив під час обговорення цього законопроекту віце-спікер Микола Томенко.

Народні депутати прийняли рішення про скорочену підготовку документа до другого читання. "За" проголосував 231 депутат. Отже, у другому читанні законопроект про центральні органи виконавчої влади буде розглянуто наступного пленарного тижня.

Уряд Азарова: добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини