RU

Рада направила на розгляд КСУ дві зміни до Конституції

03.09.2019, 15:51
Рада направила на розгляд КСУ дві зміни до Конституції - Фото
Верховна Рада (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Два законопроекти, що вносять зміни до Конституції, були включені сьогодні парламентом до порядку денного другої сесії Верховної Ради і направлені на розгляд Конституційного суду.

Першим було поставлено на голосування рішення про законопроект №1013  про скасування адвокатської монополії. Він передбачає, що з Конституції будуть вилучені положення, що обмежували представництво інтересів іншої особи в суді. При цьому захист від кримінальних звинувачень залишиться винятковим правом адвокатів. За постанову про відправку законопроекту в КСУ і внесення його до порядку парламенту проголосували 337 нардепів, утрималися або не голосували ОПЗЖ і Голос (останній дав 1 голос "за" і 1 голос "проти").

Наступною було поставлено на голосування постанову про законопроект  №1014, який дає президенту повноваження призначати і звільняти глав НАБУ і ДБР, а також створювати регуляторні органи, які здійснюють регулювання, моніторинг і контроль за діяльністю суб'єктів господарювання в окремих сферах; а також призначати їх склад.

Як пояснив представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський, необхідність в цих змінах виникла, оскільки в Конституції перераховані повноваження президента, і серед них немає тих, що передбачені законопроектом. У той же час, за законами, прийнятими про НАБУ і ДБР, саме президент призначає і звільняє їх глав. Законопроект запропонований для того, щоб усунути ризик, що створення антикорупційних органів та призначення їх керівників буде визнано неконституційним. За внесення цього законопроекту до порядку другої сесії парламенту і за направлення його до КСУ проголосували 282 депутати, проти голосували фракції ЕС, Голос і частина депутатів з ОПЖЗ.

Після перерви, оголошеної до 16:00, Верховна Рада розгляне напрямок в КСУ ще п'яти законопроектів.

Читайте також: Зняття недоторканності депутатів: хто і як голосував - список

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини